אחרי הביקורת: פייסבוק תחזיר את עמודי החדשות באוסטרליה

פייסבוק הודיעה היום (שלישי) שתחזיר לפעילות את דפי החדשות שחסמה באוסטרליה, וזאת לאחר וויכוח בין הממשלה לחברה בעקבות הצעת חוק שצפויה לעבור באוסטרליה. הרשת החברתית זכתה לביקורת קשה בגלל החלטתה להוריד את עמודי החדשות, בתגובה לדרישה כי תשלם על התוכן בהם.

"אחרי דיונים מתמשכים אנחנו שמחים להודיע שממשלת אוסטרליה הסכימה לספק שינויים וערובות שמתייחסים לדאגות המרכזיות שלנו לגבי לאפשר עסקאות מסחריות, שמכירים בערך של הפלטפורמה שלנו כלפי מפרסמים והערך שאנו מקבלים מהם" הודיעה פייסבוק בעקבות הצעת החוק האוסטרלית הצפויה לעבור.

עמוד הפייסבוק של ABC באוסטרליה (צילום: AP Photo/Rick Rycroft)

לאחר שפייסבוק והממשלה האוסטרלית נכנסו למאבק סביב הצעת חוק התחייב את פייסבוק לשלם עבור פרסום של תוכן מגופי חדשות בפלטפורמה שלה, פייסבוק עשתה מהלך חד צדדי וחסמה דפי חדשות ועמודים נוספים המספקים מידע לשעת חירום במדינה. ראש הממשלה האוסטרלי הגיב כי הוא לא ייתן לחברות ביג טק להשפיע על החלטות הממשלה, אך נראה היום לפי דיווח של CNBC כי שני הצדדים הגיעו להסכם והוצגו שינויים לחוק הצפוי לעבור.
דבר היום – כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

בין השינויים בחוק הושגה הסכמה סביב סעיף הבוררות שהיווה ההתנגדות המרכזית של פייסבוק. לפי השינויים יכובדו הסכמים קודמים בנושא שיש לחברות הביג טק עם חברות החדשות ותהיה תקופה של חודשיים בה יצטרכו להגיע להסכמות עם חברות שעמם אין הסכם. בנוסף לכך הממשלה תיתן התראה של חודש למפני שתתערב ותוכל לשפוט לטובת כל אחד מהצדדים בלי אפשרות להסכם ביניים.

חברות גוגל ופייסבוק שנלחמו בחוק זה נראה כי הגיעו להכנעה בנושא וישלמו כנדרש. בנוסף בהצהרה של פייסבוק נרשם כי "כתוצאה מהשינויים אנחנו יכולים לעבוד כדי להשקיע בעניין הציבור בעיתונות ולהשיב את דפי החדשות באוסטרליה בימים הקרובים".​

כתיבת תגובה

שם *
אימייל *
אתר