אילון מאסק הקפיא את עסקת הרכישה של טוויטר

מנכ״ל טסלה המיליארדר אילון מאסק (צילום ארכיון: REUTERS/Joe Skipper)

אילון מאסק הודיע היום (שישי) בציוץ, על הקפאת העסקה לרכישת טוויטר. לדבריו, ההקפאה נועדה כדי לאמת את טענת הנהלת הרשת החברתית שמספר החשבונות המזויפים עומד על 5% או פחות. 

למספר החשבונות המזויפים יש משמעות גדולה מבחינה עסקית. פייסבוק, שאוסרת בתקנון על חשבונות כאלו ועושה מאמצים פעילים להסירם, מצליחה לייצר בסיס משתמשים במציגים את זהותם האמיתית במספרים גבוהים, מה שמקל על מכירת פרסומות באופן איכותי ולכן גם רווחי.  

טוויטר, שתמיד אפשרה פתיחת חשבונות "פייק" באופן חופשי, ללא אימות זהות וללא מדיניות הסרה משמעותית, מתקשה להציג רווחים ולא מעט בשל המדיניות הזו.  

למרות שמאסק נחשב לאיש העשיר בעולם, הונו מורכב ברובו מאחזקה במניות חברת טסלה, שאינן נזילות. כדי לבצע את הרכישה ב-44 מיליארד דולרים, על מאסק לממש חלק מהמניות, לגייס הון נוסף בהלוואות מקבוצה של בנקים ומשקיעים פרטיים נוספים, דוגמת לארי אליסון, בעל השליטה בחברת התוכנה אורקל ואחד מעשירי העולם בעצמו, ואף מקרן ההשקעות של קטאר.  

ההנחה שמאסק יבצע את העסקה כבר מגולמת בעלייה משמעותית במניה של טוויטר בשבועות האחרונים, ללא כל שיפור בתוצאות העסקיות שלה. דבר שהופך את ההחלטות של מאסק לבצע או להימנע מביצוע העסקה למשמעותיות מאוד על שווי המניה.

ההקפאה הנוכחית יכולה להיות חלק מפתיחת משא ומתן מחדש על גובה העסקה, או דרך לנסיגה ממנה במידה ומאסק יטען שהנהלת טוויטר הציגה נתונים שגויים ומסולפים לגבי שיעור החשבונות המזייפים.  

דבר היום
כל בוקר אצלך במייל

הרשמה

על ידי התחברות אני מאשר/ת את תנאי השימוש באתר

תגיות:

כתיבת תגובה

שם *
אימייל *
אתר