אלוף אירופה: פיטר פלצ'יק זכה במדליית הזהב באליפות אירופה בג'ודו

פיטר פלצ'יק זכה הערב (שבת) במדליית הזהב ובתואר אלוף אירופה, באליפות שנערכה בצ'כיה. זהו הישג השיא של פלצ'יק, שגבר בגמר על ארמן אדמיאן מרוסיה, אלוף אירופה מ-2019. זו גם המדלייה שנייה לישראל בתחרות, לאחר שטל פליקר סיים ביום חמישי כסגן אלוף אירופה (עד 66 ק"ג). אורי ששון סיים את האליפות במקום השביעי.

פלצ'יק (עד 100 ק"ג) שדורג ערב התחרות במקום השני, החל את דרכו בסיבוב השני שם גבר באיפון בגולדן סקור ארוך על בנג'מין פלטצ'ר מאירלנד. שני המתמודדים ספגו שני עונשים והקרב המשיך אל הגולדן סקור, ובתום 8 דקות השיג הישראלי את האיפון המיוחל והמשיך לשלב הבא, שם גבר ביתרון עונשים (גם כן בגולדן סקור) על ג'יווניגס בורדבקו מלטביה.

ברבע הגמר המשיך עם ניצחון מהיר ומרשים בבריח יד על בוריס גורגיאייב מבולגריה בתוך 43 שניות, ובחצי הגמר גבר בניצחון גדול ביתרון וואזרי בשניות הסיום על ורלם ליפרטילאני מגיאורגיה, מדליסט הכסף מאולימפיאדת ריו (90 ק"ג) ומדליסט הכסף מאליפות העולם ב-2018 ואליפות אירופה אשתקד.
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

בקרב הגמר פגש פלצ'יק את ארמן אדמיאן מרוסיה, אלוף אירופה מ-2019. הקרב היה שקול עד סיום הזמן החוקי. בשלב ניקוד הזהב הצליח פלצ'יק לבצע תרגיל שזיכה אותה בווזארי ובניצחון.

אורי ששון (מעל 100 ק"ג) החל את דרכו בסיבוב השני, גבר בניצחון באיפון על מאצ'יג' סרנצ'י מפולין בתום 2:54 דקות, אך בקרב הבא הפסיד בגולדן סקור ללבני מטיאשוולי מגיאורגיה (שגבר על ששון גם בקרב על מדליית הארד בגראנד סלאם בודפשט לפני חודש ימים). בבית הניחומים הפסיד ששון בגולדן סקור לאלוף האולימפי מריו ואלוף העולם הנוכחי לוקאס קרפלאק הצ'כי ובכך סיים במקום השביעי.

לי קוכמן (עד 90 ק"ג), סגן אלוף אירופה, הפסיד בסיבוב הראשון בעונשים לנימנג'ה מאג'וב מסרביה. שני המתחרים ספגו שני עונשים כאשר 20 שניות לסיום ספג הישראלי עונש שלישי והודח מהמשך התחרות. איתי גולן (עד 90 ק"ג) הפסיד בסיבוב הראשון לכריסטין טוט' ההונגרי המדורג במקום החמישי ערב התחרות. ההונגרי השיג וואזרי ובהמשך סיים עם איפון 3 דקות מהפתיחה.

שר הספורט, חילי טרופר: "פיטר היקר, אנחנו גאים בך על הישג שהוא תוצר של נחישות והתמדה, ומחכים כאן בבית לחגוג יחד איתך. מרגש לראות את דגל ישראל מעל הפודיום. כל הכבוד לפטר, למאמן אורן סמדג'ה ולכל הצוות המלווה".

כתיבת תגובה

שם *
אימייל *
אתר