אליפות העולם בחתירה פראלימפית: מקומם של 7 ספורטאים בטוקיו 2020 מובטח

אליפות העולם בחתירה פראלימפית מתקיימת בשבוע האחרון באוסטריה. המשלחת הישראלית עושה עד כה חיל והבטיחה בימים האחרונים את השתתפותם של שבעה ספורטאים במשחקים הפראלימפיים בטוקיו 2020. כל החותרים הם חברי בית הלוחם תל אביב, המתאמנים במרכז דניאל בעיר עם פאולה גריזטי ועם עוזר המאמנת דימה מרגולין. שלושת הגמרים יתקיימו ביום ראשון.

ביום שישי הבטיחו סגנית אלופת העולם מורן סמואל ושמוליק דניאל את השתתפותם במשחקים בטוקיו. שני החותרים עלו לגמר אליפות העולם בסירות יחיד. בעקבות העלייה לגמר אליפות העולם, עמדו בקריטריון הפראלימפי וזכו בכרטיסים המיוחלים למשחקים.

מורן סמואל, חותרת אל אליפות העולם בחתירה למשחקים הפראלימפיים 2019. (קרדיט: Detlev Seyb)

סמואל סיימה במקום השני במקצה חצי הגמר בסירת יחיד לנשים בזמן של 10:51.81 דקות, העפילה לגמר ובכך הבטיחה את מקומה בטוקיו. דניאל סיים במקום השלישי במקצה שלו בחצי הגמר בסירת יחיד לגברים בזמן 10:07.43 דקות, והעפיל לגמר א' ובכך, גם הוא הבטיח את מקומו בטוקיו.

שמוליק דניאל והמאמנת שלו. 2019 (צילום: איתן גלוזמן)

מוקדם יותר השבוע הבטיחו את השתתפותם גם החותרים בסירת הרביעייה שמורכבת משתי ספורטאיות – סימונה גורן ומיכל פיינבלט, ושני ספורטאים – אחיה קליין וברק חצור וההגאית מרלנה מילר. במקצה חצי הגמר סיימו החותרים הישראלים במקום השלישי  בזמן של 7:11.84 דקות, העפילו לגמר א' (מקומות 1-6) והבטיחו בכך את מקומם בטוקיו. למיכל פיינבלט בת ה-34, זהו הישג נהדר וסגירת מעגל מיוחדת. פיינבלט הייתה בעברה אלופת ישראל בג'ודו והשתתפה בגיל 20 במשחקים האולימפיים באתונה 2004.

כתיבת תגובה

שם *
אימייל *
אתר