בית המשפט ביטל את צו איסור הפרסום הגורף על חקירת אסון הזפת 

שופט בית משפט השלום בחיפה ד"ר זיאד פלאח החליט היום (שלישי) לבטל את צו איסור הפרסום על חקירת אסון הזפת, ולהחליפו במגבלות פרסום מצומצמות. ההחלטה התקבלה בעקבות עתירה של מספר כלי תקשורת נגד הצו הגורף שהוטל אתמול על הנושא.

"לאחר ששקלתי את מכלול השיקולים וערכתי איזון נכון בין האינטרסים השונים, אני מורה – הצו שהוצא על ידי אתמול, בטל" אמר השופט פלאח בבית המשפט, "אני אוסר פרסום כל עניין הנוגע לשיטות החקירה, הגורמים המעורבים בביצוע החקירה, וכל פרט שמקורו ברשות החקירה, עד ליום ה-28 בפברואר. אני אוסר פרסום שמות ספינות יותר מאלו שפורסמו, וזאת עד מחר, ה-24 בפברואר, בשעה 16:00".

בית המשפט דחה את טענות המשרד להגנת הסביבה לפיהן כתבות שפורסמו בכלי התקשורת הזיקו לחקירה. "אמנם אסרתי על כלי התקשורת לפרסם כל דבר שמקורו ברשות החקירה, אך אני מתיר לרשויות החקירה להשתמש בפרטים שעלו בתחקירים העצמאיים של כלי התקשורת", קבע השופט, "רשויות החקירה יכולות להיות ניזונות מהתחקירים של כלי התקשורת, לשם קידום חקירתם".
דבר היום – כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

ייתכן כי גושי זפת ימשיכו להיפלט לחוף

ביומיים האחרונים נשבו רוחות מזרחיות, שהרחיקו זפת מחפי ישראל. עם זאת, לפי ד"ר מיכל שטרן מעמותת 'אקואושן', היום אחר הצהריים צפויה הרוח להשתנות.

"מחר ייתכן שנראה עוד פעם גושי זפת על החופים, בעיקר גושים שהיו תקועים על ריפים וסלעים ואולי הם יתנתקו ויגיעו בגלים הבאים. כולנו קצת במתח לראות האם חופים שכר נוקו ברביעי או חמישי בבוקר יהיו מלוכלכים", אמרה ל'דבר'.

עד כה נאספו כעשרות טונות של פסולת רוויה בזפת. הערכות לגבי כמות הדלק שנשפך לים נעות בין מאות טונות לאלפים בודדים. זפת אותרה כמעט בכל חופי ישראל, ואף בחופים הדרומיים של לבנון.

כתיבת תגובה

שם *
אימייל *
אתר