בית המשפט ברוסיה האריך בחודש את מעצרה של הכדורסלנית בריטני גריינר

עורך הדין של כוכבת ה-WNBA בריטני גריינר אמרה היום (שישי) שמעצרה ברוסיה הוארך בחודש אחד. אלכסנדר בויקוב אמר לסוכנות הידיעות AP שהוא מאמין כי הארכת המעצר הקצרה יחסית מצביעה על כך שהתיק יגיע למשפט בקרוב. גריינר, שנמצאת במעצר קרוב לשלושה חודשים, הופיעה לדיון הקצר כשהיא אזוקה ומכוסה בקפוצ'ון אדום. בויקוב הוסיף: "לא קיבלנו תלונות על תנאי המעצר שלה".

גריינר (31) שזכתה פעמיים במדליית זהב אולימפית עם נבחרת ארה"ב, נעצרה בחודש פברואר ברוסיה על כך שהחזיקה לכאורה שמן קנאביס, עבירה שיכולה להגיע עד 10 שנות מאסר. בית המשפט ברוסיה האריך בחודש שעבר את מעצרה בחודשיים נוספים.

שחקנית הכדורסל האמריקאית בריטני גריינר (צילום ארכיון: AP Photo/Rick Scuteri)

ממשל ביידן אומר שגריינר "עצורה שלא כדין", הרוסים תיארו את המקרה של גריינר כעבירה פלילית בלי הקשר פוליטי. אבל, המעצר הגיע על רקע המלחמה של רוסיה באוקראינה שהביאה את יחסי ארה"ב-רוסיה לרמה הנמוכה ביותר מאז המלחמה הקרה. למרות הלחץ, רוסיה וארה"ב ביצעו בחודש שעבר חילופי שבויים בלתי צפויים.

שינוי הסטטוס מציב את המקרה של גריינר בסמכותו של השליח הנשיאותי המיוחד של המחלקה לענייני בני ערובה, האחראי על המשא ומתן לשחרור בני ערובה ואמריקאים הנחשבים עצורים שלא כדין.

לא לגמרי ברור מדוע ממשלת ארה"ב, שבמשך שבועות הייתה יותר זהירה בגישתה, סיווגה מחדש את גריינר כעצירה לא חוקית. אבל על-פי החוק הפדרלי, ישנם מספר גורמים שנכנסים לאפיון כזה. דובר משרד החוץ של ארה"ב, נד פרייס, אישר כי שגריר ארה"ב ברוסיה, ג'ון סאליבן, קיים פגישה עם עמיתים רוסים, אך לא עדכן על התקדמות במקרה של גריינר.

גריינר משחקת בקבוצת פיניקס מארקורי ובמהלך חודשי החורף שיחקה באוגמ"ק יקטרינבורג הרוסית. היא הייתה פעמיים מלכת סלי ה-WNBA, הופיעה שבע פעמים באולסטאר והובילה את פיניקס לאליפות ב-2014. זאת הייתה אמורה להיות העונה ה-6 שלה ביקטרינבורג הרוסית, איתה זכתה ארבעה פעמים ביורוליג.

דבר היום
כל בוקר אצלך במייל

הרשמה

על ידי התחברות אני מאשר/ת את תנאי השימוש באתר

תגיות:

כתיבת תגובה

שם *
אימייל *
אתר