בית המשפט: המיליארדר אילון מאסק פגע בהתארגנות עובדיו דרך הטוויטר

חברת טסלה ביצעה שורה של עבירות שפגעו בזכותם של עובדיה להתאגד, וזאת בניגוד לחוקי העבודה הפדרלים בארה"ב, כך קבע בית משפט בקליפורניה ביום ששי לפי אתר בלומברג.

חברת המכוניות החשמלית איימה ונקמה באופן לא חוקי בעובדיה שניסו להתאגד, קבעה השופטת אמיתה באמן. ציוץ שפרסם המיליארדר אילון מאסק עצמו במאי 2018, ממנו עולה כי עובדים שבחרו להצטרף להתאגדות יאבדו את האופציה שלהם למניות בחברה, הייתה אחד המקרים לפיהם קבעה השופטת כי הם מהווים הפרה של החוק. "שום דבר לא מונע מצוות טסלה במפעל שלנו להצביע לאיגוד" כתב מאסק בציוץ הבעייתי, "אבל למה לשלם דמי איגוד ולוותר על אופציות בשביל כלום?"

מכונית חשמלית של חברת טסלה (ChameleonsEye / Shutterstock.com)

חברת טסלה האמריקנית עוסקת בייצור כלי רכב חשמליים ופיתוח טכנולוגיה של אנרגיה נקיה. שוויה מוערך במאות מיליארדי דולרים, וזאת על אף קשיים מהם סבלה לאחרונה. החברה מעסיקה כ-45 אלף עובדים. בראש החברה עומד המיליארדר הדרום אפריקני אילון מאסק, אחד מהמשקיעים המפורסמים בעולם, העוסק במגוון רחב של תחומים וטכנולוגיות מתקדמות.

Nothing stopping Tesla team at our car plant from voting union. Could do so tmrw if they wanted. But why pay union dues & give up stock options for nothing? Our safety record is 2X better than when plant was UAW & everybody already gets healthcare.

— Elon Musk (@elonmusk) May 21, 2018

 

החלטת בית המשפט קוראת לטסלה להציע לעובד תומך איגודים שפוטר לחזור לעבודה ולקבל פיצויים, ולבטל אזהרה שהוציאה החברה לעובד אחר שתמך באיגוד. בנוסף, קוראת הפסיקה לחברה לקיים מפגש עובדים במפעל שלה בפרומנט קליפורניה, בה חייב מאסק עצמו להשתתף. במפגש חייב מאסק או סוכן מועצת העבודה לקרוא הצהרה המודיעה לעובדים כי החברה עברה על החוק.

נציגי טסלה, שטענו לפני כן כי בהתנהלות החברה לא הייתה כל הבעיה, לא הגיבו לפסיקה.

זו אינה הפעם הראשונה בה מסתבך מאסק המיליארדר בגלל ציוץ חפוז בטוויטר. לפני שנה הודח המיליארדר מתפקידו כיו"ר טסלה, לאחר שהפר את חוקי רשות החברות האמריקנית והודיע בטוויטר על כוונתו להפוך את החברה לפרטית.

כתיבת תגובה

שם *
אימייל *
אתר