בשל הנזקים בקורונה: הכדורגל והכדורסל יתוקצבו במעל ל-110 מיליון ש"ח

שר האוצר ישראל כ"ץ ושר התרבות והספורט חילי טרופר סיכמו הערב (שלישי) על מתן רשת ביטחון בסך 110 מיליון שקלים לליגות הגברים בכדורסל ובכדורגל, זאת בשל ההפסדים שספגו בפגרת הקורונה.

בתום פגישה בת מספר שעות בין ראשי משרד האוצר למנהלות הכדורגל והכדורסל, ארז כלפון ושמואל פרנקל, הוחלט להגדיל את רשת הביטחון לשתי הליגות, כך שיתוקצבו ביותר ממאה מיליון שקלים – 75 מיליון לכדורגל ו-35 לכדורסל. בפגישה נכחו גם שר הספורט חילי טרופר, בעלי בית”ר ירושלים משה חוגג, בעלי בני יהודה ברק אברמוב וגם נציגי קבוצות הכדורסל, ביניהם יו”ר מכבי תל אביב שמעון מזרחי.

בנוסף, הקבוצות יהיו זכאיות לסיוע ממענק עידוד התעסוקה על סך 7,500 ש"ח לכל עובד שחזר לעבודתו. כמו כן, יזכו הקבוצות למענק השתתפות בהוצאות קבועות. המתווה יאפשר לליגות לפעול למרות האיסור של כניסת הקהל ובהתאם למגבלות והנחיות משרד הבריאות.
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

שר האוצר ישראל כ"ץ: "אני רואה בזה יעד לאומי חשוב לציבור רחב בישראל, למיליונים שצופים במשחקים גם אם הם בלי קהל. בתור חובב ספורט אני ודאי מבין את התחושה הזאת. סיכמנו על תכנית סיוע רחבת היקף שתאפשר לקבוצות, גם במגבלות הנוכחיות, לתפקד, לפעול ולשחק ולהביא בפני הציבור את האפשרות לראות את המשחקים".

שר התרבות והספורט חילי טרופר: "גם בימים קשים ואולי דווקא בימים קשים, יש ערך לקיומו של הספורט. אני שמח עבור מאות אלפי אוהדי הכדורגל והכדורסל בישראל על כך שבסיומו של מו"מ ארוך הצלחנו להבטיח הערב את פתיחת הליגות בשנה הבאה בכפוף להנחיות משרד הבריאות ותחלואת הקורונה".

יו"ר מנהלת הכדורגל, ארז כלפון: "רשת הביטחון והפיצוי יסייעו לקבוצות לצלוח בשלום את משבר הקורונה".
שמואל פרנקל, יו"ר מנהלת הכדורסל: "אין לי ספק שהממשלה מעריכה מאוד כי ענפים אלו החליטו לסיים את העונה עם כל הקשיים וזה בהחלט תרם להחלטה הערב".

כתיבת תגובה

שם *
אימייל *
אתר