האוצר הודיע על הסכם, מנהלי בתי החולים הציבוריים הכחישו

משרד האוצר הודיע הערב (רביעי) כי הגיע להסכמה עם שבעת מנהלי בתי החולים הציבוריים שיאפשר להם לתפקד באופן מלא במתן טיפול לחולים, ומקנה להם ודאות תקציבית. מנהלי בתי החולים הכחישו את ההודעה, והודיעו כי יחריפו את צעדי המחאה אחרי הדיון הצפוי מחר בנושא בוועדת הכספים.

אחרי סיומה של ישיבת המשא ומתן השנייה השבוע בין הצדדים, שנערכה היום במשרד האוצר, הודיע שר האוצר ישראל כ"ץ כי הושגה הסכמה שתעניק לבתי החולים ודאות תקציבית ל-2021 וכי "הנחה את אנשי משרדו לפעול ולדרוש ממשרד הבריאות להעביר יותר משאבים לכלל בתי החולים ובפרט לציבורים מתוך תקציב קורונה תוספתי של למעלה מ-20 מיליארד ש״ח, שהוקצה באופן ייעודי למשרד הבריאות". מנהלי בתי החולים, מנגד, הודיעו כי "פקידי האוצר מעכבים את ההתקדמות במשא ומתן".

החל מיום ראשון השבוע עברו בתי החולים שערי צדק, מעייני ישועה, לניאדו, ושלושת בתי החולים בנצרת חעבודה במתכונת חירום. בתי החולים לא קולטים מטופלים חדשים מעבר למקרים מסכני חיים.
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

בתי החולים הציבוריים מופעלים על ידי גופים ציבוריים, בניגוד ליתר בתי החולים שמופעלים על ידי הממשלה או קופות החולים. הם מצויים בגירעונות של מאות מיליוני שקלים, עקב הוצאות עודפות שחייב משבר הקורונה, לצד אפליה בתקצובם הממשלתי. הממשלה אינה מכסה את הגירעונות שנוצרים להם עקב תקצוב חסר על שירותי בריאות הכלולים בסל הבריאות, לעומת בתי החולים שבבעלות הממשלה וקופות החולים, שמקבלים כיסוי לגרעון.

בתי החולים הציבוריים דורשים 1.2 מיליארד שקלים לשנה הקרובה, על מנת לייצר שוויון מול התקציבים שמקבלים מהמדינה בתי החולים הממשלתיים ובתי החולים שבבעלות קופות החולים.

כתיבת תגובה

שם *
אימייל *
אתר