האיחוד האירופי וישראל יכירו בתעודות המתחסן זו של זו

ברלין. "צעד חשוב בהכנת הקרקע לקראת חזרה לשגרה" (צילום: מרב מרודי)

האיחוד האירופי וישראל יכירו בתעודות המתחסן זו של זו, כך סיכמה היום (רביעי) נציבות האיחוד האירופי עם נציגיהם של משרדי החוץ והבריאות.

ההסכמות יאפשרו למדינות להתחבר למסד הנתונים של מדינות אחרות כדי לברר באופן פרטני לגבי אדם שרוצה להיכנס אליהן.

מנכ"ל משרד הבריאות נחמן אש אמר אתמול בוועדת החוקה של הכנסת שפרטי המתחסנים לא יועברו במלואם, אלא תבוצע בדיקה פרטנית למעוניינים לעבור ממדינה למדינה.

בהודעת משרד הבריאות צוין שההכרה ההדדית אינה תחליף לדרישות שמציבה כל אחת ממדינות האיחוד האירופי ומדינת ישראל עצמה לכניסת זרים, ולזכותה של כל מדינה להציב דרישות כתנאי לאשר כניסה למדינה (חיסון, בדיקות קורונה או בידוד).

"היכולת לנסוע ולבקר בעולם מהווה בסיס להבטחת קשרים בין עמים ומדינות", אמר שר החוץ יאיר לפיד. "הכרה הדדית בתעודות המתחסן בין ישראל והאיחוד האירופי היא צעד חשוב בהכנת הקרקע לקראת חזרה לשגרה בכל הקשור לקשרי התעופה והתיירות בין ישראל והאיחוד."

שר הבריאות ניצן הורוביץ אמר: "זה צעד גדול במאמץ שלנו להקל על הציבור לאפשר שיגרת חיים לצד הקורונה. זה יאפשר הקלה משמעותית בתעופה, בתיירות וביחסים הכלכליים. כך אנחנו פועלים בכל תחומי החיים: מאבק נחרץ במגפה ומאמץ גדול לחיסונים, תוך כדי שמירה על המשק פתוח, על התרבות, הלימודים ומקומות העבודה".

דבר היום
כל בוקר אצלך במייל

הרשמה

על ידי התחברות אני מאשר/ת את תנאי השימוש באתר

עוד על בריאות:

עבריינים קטנים וגדולים בחסות הקורונה

9,539 חולים חדשים התגלו ביממה האחרונה; מקדם ההדבקה גבוה מ-1

תפילות עם תו ירוק, מתחמי הבדיקות ייסגרו: אלו הנחיות הקורונה ליום כיפור

תגיות:

כתיבת תגובה

שם *
אימייל *
אתר