הגולשת קטי ספיצ'קוב סגנית אלופת העולם בשייט בגלשני RS:X

השיג נהדר לגולשת קטי ספיצ'קוב שזכתה היום במדליית כסף בדגם RS:X באליפות העולם בשייט הנערכת בימים אלה באגם גארדה שבאיטליה.  זו מדליה ראשונה לישראל מאז 2014, אז עשתה זאת הגולשת מעיין דוידוביץ'.

ספיצ'קוב בת ה-20 המתאמנת במרכז הימי הפועל אילת, הגיעה אל שיוט המדליות כשהיא מדורגת שלישית בתחרות וקיוותה לשמור על מקום בין שלוש הראשונות. אל קו הסיום הגיעה הישראלית שלישית עם 47 נקודות שליליות, אך עקפה את ליליאן דה חוס ההולנדית בשתי נקודות ובכך הבטיחה לעצמה את מדליית הכסף. במדליית הזהב זכתה לו יוניקו מסין עם 44 נקודות.

בזכות ההישג ספיצ'קוב הבטיחה כמעט בוודאות את מקומה במשחקים האולימפיים בדגם זה, הסיכוי שהיא לא תעפיל יקרה רק חברותיה לנבחרת אם נוי דריהן, מאיה מוריס או נגה גלר יזכו במדליית זהב באליפות העולם שתהיה בהמשך השנה.

אצל הגברים תום ראובני סיים שביעי בשיוט המדליות ודורג במקום השמיני הכללי בעולם. קירן בדלאו מהולנד זכה בתואר אלוף העולם.

תום ראובני באליפות העולם בלישה (באדיבות איגוד השייט)

ההשיג של ספיצ'קוב מגיע אחרי שלל הישגים, כאשר לפני חודש זכתה במדליית ארד בגביע העולם ביפן, באתר בו יערכו תחרויות השייט במשחקים האולימפיים. היא זכה גם את מדליית הכסף בגביע העולם במיאמי וסיימה במקום ה-7 באליפות אירופה באפריל.

שרת התרבות והספורט מירי רגב: "כמה שמחה וגאווה ביום האחרון של שנת תשע"ט עם הזכייה של הגולשת הצעירה קטי ספיצ'קוב במדליית הכסף באליפות העולם בגלישה ובתואר סגנית אלופת העולם".

כתיבת תגובה

שם *
אימייל *
אתר