הוריו של אברה מנגיסטו בסבב פגישות עם נציגי או"ם וזכויות אדם בז'נבה

ביום שלישי האחרון המריאו הוריו של אברה מנגיסטו, השבוי בידי חמאס בעזה מזה 1839 ימים, לסבב פגישות עם ארגוני זכויות אדם וקהילות יהודיות בז'נבה שבשוויץ. בין השאר נפגשו איילין ואגרנש עם נציבת זכויות האדם באו"ם מישל בטשלה, סגן נשיא הצלב האדום מר קרבונייר, קבוצת עבודה של המועצה לזכויות אדם בנושא מעצרים שרירותיים, הווארד סלומון ושון גרסייה מהמשלחת האמריקאית לאו״ם, שגריר המשלחת של האיחוד האירופי לאו״ם סטיבן וולטר.

מהמטה לשחרורו של אברה נמסר כי "אגרנש ואיילין העלו את כאבם ודאגתם לאברה בנם ואת בקשתם למעורבות, וזאת מאחר ואברה הינו מקרה הומניטרי לחלוטין בהיותו אזרח, אשר מעולם אף לא היה חייל או נשא נשק, חולה בנפשו וזקוק לטיפול רפואי ומוחזק בניגוד לרצונו על לא עוול בכפו."

נציבת זכויות האדם באו"ןם, נשיאת צ'ילה לשעבר והוריו של אברה מנגיסטו, ספטמבר 2019(קרדיט: משלחת ישראל למוסדות האו״ם בז׳נבה)

מהמטה נמסר כי נציגי המשלחות הביעו הזדהות והבטיחו לסייע ככל שניתן. הנציבה לזכויות אדם, בעצמה בת לאבא מתנגד משטר אשר נכלא ומת בכלא, הביעה הזדהות ואמפטיה להורים. נציג הצלב האדום ציין שהם מחוייבים לאברה ,ובכל המפגשים עם החמאס ובכל הרמות מעלים את הנושא, אך ללא הצלחה אפילו בהבאת מידע. קרבונייר הבטיח להמשיך לפעול.

הרב של גנבה נושא תפילה לשלומו של אברה (קרדיט: משלחת ישראל למוסדות האו״ם בז׳נבה)

שגרירת אוסטרליה לאו"ם, במפגש עם משפחת מנגיסטו 2019 (קרדיט: משלחת ישראל למוסדות האו״ם בז׳נבה)

באירוע לציון 5 שנים לשביו של אברה בידי חמאס, אמרה הילה בר-דוד (18) מקצרין שהגיעה עם חברות תנועתה 'בני עקיבא' כי "מדינת ישראל צריכה לעשות מאמצים להראות שאיכפת לה, שיקולים של חיי אדם זה שיקולים כבדים, אבל לא משנה על מה האמצעים, המדינה צריכה לעשות עם זה משהו. אני חושבת על המשפחה שלו, אנחנו צריכים להגיד אנחנו לא עוזבים את זה לא משנה מה. אוקי, אז לא נשחרר מחבלים, להגיד מה לא זה נורא קל, השאלה מה אנחנו כן עושים".

שגריר האיחוד האירופי- סטיבן וולטר (קרדיט: משלחת ישראל למוסדות האו״ם בז׳נבה)

כתיבת תגובה

שם *
אימייל *
אתר