הליך האישור במחלוקת, והעלאת שכר המינימום בדרך החוצה מחבילת הסיוע

שכר המינימום בארה"ב כנראה לא יעלה בחבילת הסיוע, וזאת בגלל חוות דעת שלילית מצד פקידים בסנאט על הנוהל בו הדמוקרטים רצו לאשר אותו. לקראת אישורה הסופי מקבלת החבילה ביקורת חריפה מצד רפובליקנים שמרנים, ואף כונתה כמדיניות שנמצאת "משמאל ללנין".

בעקבות החלטה של אליזבת' מקדונף הפרלמנטרית המייעצת בסנאט, נראה ששכר המינימום בארה"ב לא יעלה ל-15 דולר וישאר מחוץ לחבילת התמריצים של ביידן. מקדונף, פקידה שתפקידה לקבוע את חוקיות הכלים בהם משתמשים בחקיקה בפרלמנט, קבעה כי התהליך אותו מבקשים הדמוקרטים להשתמש בשביל להעביר את החבילה באמצעות רוב רגיל הנקרא "היוועצות מחדש", אינו מתאים להעלאת שכר המינימום. הרפובליקנים בירכו על ההחלטה, וראש ביתה הנבחרים הדמוקרטית ננסי פלוסי אמרה כי המפלגה תמשיך לנסות לאשר את העלאת השכר בחבילת הסיוע.

היקף חבילת התמריצים של הדמוקרטים עומד על 1.9 טריליון דולר לעומת חבילת התמריצים אותה הציעו הרפובליקנים שעלותה 618 מיליארד דולר.  הסנאטור של לואיזיאנה ג'ון קנדי אמר אתמול כי חבילת הסיוע של הרפובליקנים "היא רשימת משאלות ניאו-סוציאליסטית". ועוד הוסיף כי "נראה שהמוטו של ממשל ביידן הוא אין כזה דבר לבזבז יותר מידי". הוא אמר כי התכנית נמצאת "משמאל  ללנין" וכי היא מלאה ב"פורנוגרפיה של הוצאה".
דבר היום – כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

במהלך ביקור של ביידן במפעל של פייזר הגיב ביידן לביקורות ואמר: "המבקרים אומרים שהתוכנית שלי גדולה מידי. שהיא עולה 1.9 טריליון דולר. הם אומרים שזה יותר מידי" ואז הוסיף "תן לי לשאול אותם: מה הם היו מקצצים? מה הם היו משאירים בחוץ?".כך לפי דיווח בNewsweek.

בהצהרה שמסר סנדרס ביקר את ההחלטה של מקדונו ואמר "קשה לי לתפוס איך קדיחה בשביל נפט בשמורת הטבע הארקטית הלאומית תואמת את חוק בירד (שמונע להכניס אינטרסים חיצוניים לחבילות סיוע) ,אבל להעלות את שכר המינימום לא". ברני גם הציע להטיל מס גדול יותר על תאגידים שלא משלמים לפחות 15 דולר לשעה לעובדים שלהן בנוסף הציע גם לתת תמריצים לעסקים קטנים כדי לגרום להם להעלות את השכר.​

כתיבת תגובה

שם *
אימייל *
אתר