הלכה לעולמה דיילת אל על שנדבקה בחצבת במהלך טיסה

כחמישה חודשים לאחר שנדבקה בחצבת במהלך טיסה, נפטרה היום (שלישי) רותם אמיתי ז"ל, דיילת אל על בת 43, והותירה אחריה שלושה ילדים. ממשפחתה נמסר: "רותם הייתה אישה נפלאה ואימא מסורה. אנחנו מתאבלים וכואבים את לכתה בטרם עת."

אמיתי נחשפה לנגיף מחולה ששהה במטוס בטיסה שיצאה מנמל התעופה קנדי בניו-יורק בסוף חודש מרץ השנה. עם שובה לארץ החלה לחוש בתסמיני המחלה כגון חום גבוה ופריחה אופיינית. כשבוע לאחר שובה אושפזה בבית החולים מאיר בכפר סבא במצב קשה. בבדיקות שנעשו לה במהלך אשפוזה נמצא כי סבלה מפגיעה מוחית כתוצאה מסיבוך של המחלה. בהמשך הועברה לבית החולים השיקומי בית לוינשטיין, ומשם לבית החולים בילנסון בפתח תקווה, שם נקבע מותה. הלווייתה תיערך היום במושב אביחיל בשעה 18:00.

מחברת אל על נמסר: "חברת אל על מרכינה ראש עם מותה של אשת צוות דיילי האוויר של אל על. לאחר היוודע המקרה החברה פעלה לחיסון צוותי האוויר של החברה. החברה תמשיך לפעול בנושא בהתאם להנחיות משרד הבריאות. החברה משתתפת בצערה העמוק של המשפחה ותמשיך ללוות את המשפחה".

חצבת היא מחלה ויראלית-זיהומית מדבקת הפוגעת במערכת החיסונית של החולה. למחלה תקופת דגירה בת 18-7 ימים ולאחריה מופיעים סימנים ראשוניים כגון נזלת, גירוי בעיניים וכאבי גרון. בהמשך מתאפיינת המחלה בחום גבוה ובהופעת נקודות אדומות על העור. סיבוכי המחלה עלולים לגרום לדלקת ריאות ולדלקת קרום המוח ועשויים לגרום לפגיעה מוחית בלתי הפיכה ואף למוות.

המחלה אינה ניתנת לטיפול אנטיביוטי. עם זאת, כיום ישנו חיסון מונע כנגד המחלה, הניתן בישראל בשני חלקים בכיתות א' ו-ב'. בשנים האחרונות חלה התפרצות מחודשת של המחלה בישראל ובמדינות נוספות בעולם המערבי, בין היתר על רקע צמיחת התנועה המתנגדת להתחסנות.

כתיבת תגובה

שם *
אימייל *
אתר