המחסור במורים: משרד החינוך מציע למורות 350 שקלים על גיוס סטודנטים חדשים להוראה

מורה בהכנות לפתיחת השנה בבית הספר היסודי 'גבריאלי' בתל אביב (צילום: אבשלום ששוני / פלאש 90)

משרד החינוך מציע לעובדי הוראה מענק בסך 350 שקלים, אם יצליחו לצרף אדם שהם מכירים לאחת מתוכניות ההכשרה לחינוך פורמלי ובלתי פורמלי במכללות החינוך, שתכלול תעודת הוראה. המענק יינתן על ידי המכללות לחינוך והוראה, מתוך התקציב שלהן. התכנית, בשם 'חבר מביא חבר', היא חלק מהניסיון של המשרד להתמודד עם המחסור בצוותי הוראה, שמוערך באלפי מורים.

ביולי האחרון חשף משרד החינוך שלפי סקר שנערך בקרב מנהלי בתי הספר, חסרות 5,671 מורות וגננות במערכת החינוך לקראת פתיחת שנת הלימודים הקרובה, כ-3% מתוך 209 אלף המורים שהועסקו בשנה החולפת. הנתונים אישרו את טענת הסתדרות המורים על משבר חמור באיוש משרות הוראה, שנובע בין היתר מהשכר הנמוך של מורים מתחילים ומשחיקת השכר של כלל המורים. כחלק מההתמודדות עם פערי כוח אדם משרד החינוך אפשר קיצור של יום הלימודים בגני חינוך מיוחד, הגדלת מספר הילדים בכיתות חינוך מיוחד מעבר לתקן, ואף הפעלת גני ילדים חמישה ימים בשבוע במקום שישה.

רשימת המוסדות המשתתפים בתוכנית: מכללת אחווה, מכללת קיי, מכללת דוד ילין, סמינר הקיבוצים, מכללת תל אביב, מכללת בית ברל, מכללת תל חי, מכללת סכנ'ין, והמרכז האקדמאי ויצ"ו חיפה. לפי אתר משרד החינוך, המענק לא יינתן במידה והמומלץ רשום כבר לאחת מתוכניות ההוראה. כמו כן הוא תקף לשנת הלימודים הנוכחית תשפ"ג, ואינו תקף במידה והמומלץ למד בעבר במוסד האקדמאי עליו הומלץ.

על מנת להשתתף בתוכנית יש להירשם בפורטל של משרד החינוך עם פרטים מלאים של עובד ההוראה הממליץ, ושל המומלץ לתוכניות ההוראה השונות.

תגיות:

כתיבת תגובה

שם *
אימייל *
אתר