המתיחות בגבול אוקראינה: ביידן ופוטין יקיימו פגישת וידאו בארבע עיניים

נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין (מימין) ונשיא ארה"ב, ג'ו ביידן. "דברים גסי רוח"
(Alexei Druzhinin, Sputnik, Kremlin Pool Photo via AP)

הנשיאים ג'ו ביידן ו-וולדימיר פוטין צפויים לקיים שיחת וידאו ביום שלישי הקרוב, כך מסר הקרמלין הערב (שבת), ברקע המתיחות המתעצמת בין ארצות הברית ורוסיה בשל הגדלת כוחות רוסים בגבול אוקראינה, הנתפסת כאיום אפשרי לפלישה.

דובר הקרמלין דמיטרי פסקוב אישר את קביעתה של השיחה לסוכנות הידיעות הממלכתית של רוסיה RIA Novosti, והוסיף כי "הנשיאים יחליטו בעצמם" כמה זמן תימשך השיחה שלהם. מהבית הלבן טרם נמסרה תגובה.

נשיא ארה"ב ג'ו ביידן שלח הלילה מסר תקיף לרוסיה, ואמר כי ארה"ב "לא תקבל קווים אדומים ממוסקווה", עם ריבוי הדיווחים והתחזיות לפלישה רוסית אפשרית לשכנתה ממערב. בתקופה האחרונה מעבים צבאות שתי המדינות את כוחותיהם לאורך הגבול, ובמערב מביעים חשש כי פלישה רוסית אפשרית "בכל רגע".

הנשיא ביידן אמר הלילה כי לרוסיה יהיה "מאוד מאוד קשה" לפלוש לאוקראינה. "אני הולך לעשות כל מה שניתן כדי לגרום לכך שכל היוזמות של פוטין לעשות את הדבר שממנו חוששים רבים כל כך יהיה מאוד קשה", אמר הנשיא האמריקני. ביידן הבהיר לכתבים כי הוא "מצפה לשיחה ארוכה, שבה הוא יזהיר אותו כי ארה"ב לא תקבל קווים אדומים של איש".

דיווחים בשטח מעלים כי הכוחות הרוסים ערוכים להוציא אל הפועל "פלישה מהירה ומיידית, כולל יצירת קווי אספקה קבועים לכוחות הלוחמים בשילוב יחידות לוגיסטיקה, רפואה ועוד". אותם מקורות מסרו, כך על פי הדיווח, כי לרוסיה אפשרות לבצע את הפלישה "מתי שרק תבחר, החל מטווח הזמן המיידי".

דבר היום
כל בוקר אצלך במייל

הרשמה

על ידי התחברות אני מאשר/ת את תנאי השימוש באתר

תגיות:

כתיבת תגובה

שם *
אימייל *
אתר