הנשיא ריבלין: "לא פשוט להיות אחות. ברגע שאתן מופיעות בדלת – כבר יש הקלה עצמה"

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין אירח היום (רביעי) אחים ואחיות ממערכת הבריאות לכבוד יום האחות הבינלאומי, שעומד השנה בסימן "אחים ואחיות מחוללים שינוי לקידום והבטחת רצף הטיפול – תמיד איתך". המפגש התקיים בהשתתפות מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן-טוב ויו"ר הסתדרות האחים והאחיות אילנה כהן.

"לא פשוט להיות אחות, בטח לא אחות בישראל" אמר הנשיא, שהוסיף כי "המקצוע הזה מעמיד אתכן, לא אחת, בפני אתגרים קשים, ומאמצים רגשיים ופיזיים שגובלים בבלתי אפשרי. בשבועות האחרונים אני מבלה זמן רב בבית החולים לצד נחמה רעייתי. כולנו, כל בני המשפחה – מכירים היטב את הפעמון הזה שלצד המיטה. בכל פעם שקשה, או מפחיד או כואב, מצלצלים בו בלי היסוס. ברגע שאתן מופיעות בדלת – כבר יש הקלה עצומה. זו הסיבה מדוע יש אנשים שמצלצלים בו בלי הפסקה".

נשיא המדינה מארח את אחי ואחיות מערכת הבריאות לכבוד יום האחות הבינלאומי (צילום: משרד הבריאות)

הנשיא הדגיש כי "הרפואה, במיוחד זו הציבורית, צריכה לעמוד בראש סדר העדיפויות שלנו. צריך שהתנאים יאפשרו לכם לעשות את משימתכם בצורה הטובה ביותר, תוך מתן כבוד לעשייה שלכם וללא אלימות. תודה לכם, על תרומתכם לחברה, לציבור ולעם בישראל. אין ראויים מכם ומכן להיות כאן".

יו"ר הסתדרות האחים והאחיות אילנה כהו אמרה כי "אין תחליף להון האנושי. האחים והאחיות בישראל הם המשאב האנושי החשוב ביותר ליציבותה ואיתנותה של מערכת הבריאות הציבורית. שמירה על מעמדן, תנאי העסקתן, סביבת עבודתן ומקצועיותן של האחיות בישראל הוא אינטרס לאומי ראשון במעלה של מדינת ישראל ואזרחיה. פעם אחות – תמיד אחות".

מנכ"ל משרד הבריאות, משה בר סימן טוב אמר כי המשרד "ימשיך לפעול להגדלת מספר האחיות והאחים האקדמאים במדינת ישראל, למקסם את מרחב עצמאותם, כישוריהם ומרחב הסמכות שניתנה להם. האחים והאחיות במדינת ישראל שותפים בקידום יעדי משרד הבריאות, בריאות לכל, שיווניות, קידום בריאות ומתן טיפול החל משנות החיים הראשונות ועד לזקנה ולהיערכות מערכת הבריאות להתמודדות עם הזדקנות האוכלוסייה.

באירוע ההוקרה הוענקו תעודות לעשרת מצטייני הנשיא על תרומתם לקידום ואבטחת רצף הטיפול:

קציעה כהן, מרכז רפואי העמק, שירותי בריאות כללית.

רויטל תורג'מן, מאוחדת מחוז דרום

מיכל גרינבלט, המרכז הרפואי ברזילי באשקלון

נטע מלכה, בית חולים הדסה עין כרם

מגי פדלון, מרכז שרותי רפואה של צה"ל – צבא ההגנה לישראל

ראיד אטרש, שרותי בריאות כללית, מחוז צפון

יעל שחמון, מכבי שירותי בריאות, מחוז השרון

שרי דבחי מרכז רפואי שיבא – תל השומר

מיכל אידלמן אוחנה, שירותי בריאות כללית, מחוז חיפה

לילאן אלמדו, בית חולים אלי"ן

כתיבת תגובה

שם *
אימייל *
אתר