הסכם בין הסתדרות המורים והאוצר, שנת הלימודים תיפתח כסדרה

הסתדרות המורים ונציגי משרד האוצר הצליחו להגיע הבוקר להסכם שהביא לסופה את המחלוקת בין הצדדים בכל הנוגע לימי המחלה ולחישוב הפנסיה. בעקבות ההסכם, שנת הלימודים תיפתח כסדרה גם בבתי הספר היסודיים.

על פי ההסכם יופחת לעובדי ההוראה רק יום אחד בגין כל יום מחלה ולא 1.4 כפי שהיה נהוג עד עתה.  בנוסף יינתן פיצוי חד פעמי לכל גימלאי שפרש החל משנת 1986בגובה 2,000 שקלים כפיצוי על הפחתת ימי מחלה בגלל החישוב השגוי. האוצר אף הסכים לדרישה להקים קרן מצוקה שתעניק מימון לעובדי הוראה שימי המחלה שלהם הסתיימו כתוצאה מהחישוב הקודם.

כמו כן התקבלה הדרישה של הסתדרות המורים בנושא חישוב הפנסיה והיא תחושב מעתה כנגזרת של השכר האחרון. על פי ההסכם 80% מהשכר האחרון ישולמו לגימלאים ועוד 0.45% על כל שנה מאז החלת רפורמת "אופק חדש". הסדר זה יחול על כ 55 אלף גימלאים.

מזכ"לית הסתדרות המורים, יפה בן דויד, אמרה היום "זהו הישג גדול מאוד שמפסיק סוף סוף את גזל עובדי ההוראה, לאחר שנתיים שבהם האוצר גרר רגליים. זה לא היה קורה ללא ההתלכדות המופלאה של כלל העובדים שהחליטו שלא לשתוק יותר. זהו רק תחילתה של דרך לשדרוג משמעותי של עובדי ההוראה בישראל. מיד לאחר הבחירות והקמת ממשלה חדשה ניכנס למו"מ על הסכם שכר חדש שבו נאבק על שדרוג שכר כדי שעובדי הוראה טובים ירצו להצטרף וותיקים ירצו להמשיך להיות חלק מהמערך החינוכי של מדינת ישראל."

כתוצאה מההסכם הסירה הסתדרות המורים את איום השביתה והלימודים יתקיימו ביום ראשון כסדרם. בן דויד אמרה כי "אני מאחלת לכל עובדי ההוראה בכל הארץ, וגם לתלמידים וההורים, שנת לימודים פוריה. נמשיך להיות מאוחדים ומלוכדים כי רק כך נוכל להמשיך ולשפר את מעמדנו ואת מערכת החינוך בישראל."

מוקדם יותר השבוע קיבל בית הדין הארצי לעבודה את בקשת המרכז לשלטון מקומי והוציא צווי מניעה כנגד השביתה אותה תכנן לערוך ארגון המורים. כך שגם הלימודים בבתי הספר העל-יסודיים יפתחו ביום ראשון הקרוב בסדרם.

כתיבת תגובה

שם *
אימייל *
אתר