הסכם קיבוצי חדש לעובדי חברת התעופה 'לופטהנזה'

איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות, וועד העובדים הישראלים בחברת התעופה הגרמנית לופטהנזה בראשות והנהלת החברה חתמו על הסכם קיבוצי חדש לתקופה של שנתיים.

ההסכם מסדיר חלוקת תוספת שכר שקלית שתשולם לעובדים בשתי פעימות – הראשונה כעת והשנייה בשנת 2020. לצד זאת תחולק תוספת שכר אחוזית ממוצעת שתינתן גם ב-2019 וגם ב-2020 ותיקבע על סמך הערכות ותפקודי העובדים. בנוסף, עודכנו סעיפי ההפרשות לפנסיה לעובדי החברה.

מטוס לופטהנזה. (צילום: Vytautas Kielaitis / Shutterstock.com).

ההסכם מעגן גם את כלל זכויותיהם של עובדי לופטהנזה בישראל כפי שנקבעו בהסכמים קיבוציים שנחתמו בין ההסתדרות, העובדים והנהלת החברה משנת 2003 ועד היום. כמו כן, מאריך ההסכם את תנאי חבילת הפרישה במקרה של צמצומים, הכוללים פיצוי בגובה 195% מהשכר.

"אני מברך על חתימת ההסכם, אשר משקף את מערכת היחסים הטובה ושיתוף הפעולה בין הצדדים, לרבות ההנהלה העולמית של לופטהנזה אשר נוכחנו שוב להיחשף לחשיבות הרבה שהיא מייחסת לזכויות עובדיה" מסר יו"ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות אבי אדרי. המו"מ לקראת חתימת ההסכם לווה על ידי ממונה חטיבה ארצית באיגוד עו"ד קרנית שפר-לידור.

יו"ר ועד עובדי לופטהנזה בישראל, חגית ניר, ציינה: "אנו שמחים להביא לפני העובדים שלנו הסכם ראוי שעבדנו קשה בשבילו, ומקווים שבשנים הבאות נוכל לשפר את מה שהצלחנו להשיג עבורם. זה המקום להודות לאבי ולקרנית מהאיגוד שדחפו ועזרו והיו איתנו בכל שלב של הדרך".

כתיבת תגובה

שם *
אימייל *
אתר