הסכם קיבוצי חדש, נוכח הקורונה, לאחים ולאחיות: "עושים מלאכת קודש"

הממונה על השכר והסכמי עבודה במשרד האוצר, קובי בר נתן, יו"ר הסתדרות האחים והאחיות אילנה כהן, ויו"ר ההסתדרות, ארנון בר-דוד חתמו על הסכם קיבוצי המסדיר את תנאי ההעסקה של האחיות בבתי החולים נוכח הקורונה. ההסכם מבטיח את בריאותם של החולים והצוותים הרפואיים לאור מצב החירום, ויאפשר למחלקות להעסיק את האחיות והאחים למשך 12 שעות, ותוקפו יפוג בסוף חודש אפריל.

יו"ר הסתדרות האחיות אילנה כהן: "האחיות והאחים נמצאים היום בחזית המאבק במגפת הקורונה ופועלים ימים ולילות על מנת לתת טיפול ראוי לאזרחי ישראל. ההסכם שנחתם נועד לאפשר פעילות בצוותים רפואיים אורגניים על מנת לצמצם ככול שניתן את הסיכון להדבקה וגיבוי כלכלי של המדינה על מנת ששכרם לא יפגע".

אילנה כהן, יו"ר הסתדרות האחיות ביציאה מדיון במשרד האוצר. ארכיון (צילום: יואב ארי דודקביץ'/ פלאש 90)

ההסכם מאפשר את שינוי מתכונת העבודה של צוותי האחים והאחיות לפי צרכי בית החולים, ומבטיח כי כתוצאה מהשינוי לא תהיה כל פגיעה בשכרם. במחלקות בהן יוחלט להפעיל הסכם זה, האחים והאחיות של בתי החולים יעברו לעבוד במשמרות של 12 שעות בכדי להבטיח הפרדה מלאה לקבוצות של האחים והאחיות בכל מחלקה ובכל משמרת.
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

הסיכום יהיה תקף עד ליום ה-30.4.2020, והצדדים, מתוך דיאלוג ושיתוף פעולה, יפעילו שיקול דעת במידת הצורך האם להאריכו או לבצע בו שינויים והתאמות בהתאם לשינויים בשטח. כמו כן, סוכם שהצדדים יתכנסו עד 60 יום מתום ההכרזה על מצב החירום  ויסדירו רטרואקטיבית  את התשלום עבור ימי הבידוד והאשפוז של האחיות והאחים שנחשפו לחולה קורונה במסגרת עבודתם.

ארנון בר-דוד, יו"ר ההסתדרות: "האחים והאחיות עושים מלאכת קודש והם ניצבים בחזית לילות כימים. יש חשיבות רבה לתת לצוותים הרפואיים את הגיבוי הנדרש ובפרט בשעת החירום בו המדינה נמצאת. ברצוני להודות ליו״ר הסתדרות האחיות אילנה כהן ולממונה על השכר קובי בר נתן על האחראיות שגילו בכדי שנוכל לחתום על הסכם חשוב זה".

צוות רפואיי במחלקה לחולי קורונה בבית החולים שערי צדק. 24 במרץ (צילום: יונתן זינדל/פלאש90)

הממונה על השכר, קובי בר נתן: "בזמנים אלה חשוב יותר מתמיד לוודא כי הצוותים הרפואיים יכולים להמשיך לפעול כנדרש במתן הטיפול הרפואי ולתת בטחון ויציבות לצוותים. אני רוצה להודות לאילנה כהן ולארנון בר דוד על העבודה הקשה שהובילה להסכם חשוב זה בעת החירום בה אנו מצויים, כמו כן אבקש לחזק את ידיהם של כלל הצוותים הרפואיים העושים לילות כימים במטרה לסייע לחולים והמטופלים".

אילנה כהן, יו"ר הסתדרות האחיות והאחים בישראל: "אנו נמשיך ונפעל על מנת להסדיר את התשלום עבור ימי הבידוד והאשפוז של האחיות והאחים שנחשפו לחולי קורונה במסגרת עבודתם. אנו מודים לכל האחים והאחיות במערכת הבריאות על התגייסותם המוחלטת מתוך שליחות לאומית למען בריאותם של אזרחי ישראל".

כתיבת תגובה

שם *
אימייל *
אתר