העובד ה-45 מתחילת השנה: קייס כטיב התחשמל למוות בכפר סבא

קייס כטיב, צעיר בן 19 מקלנסואה, נפטר מפצעיו לאחר שהתחשמל היום בצהרים באתר לבניית פרוייקט 'O-Tech' במרכז אושירה בכפר סבא, מול מתחם אושילנד. זהו העובד ה-45 שנהרג מאז תחילת השנה, וה-25 בענף הבניין לבדו.

קייס כטיב, צעיר בן 19 מקלנסואה, נהרג עקב התחשמלות באתר בנייה בכפר סבא, 12 ליולי 2019

למד"א דווח על האירוע בסביבות השעה 13:30. חובשים ופראמדיקים של מד"א שהגיעו למקום פינו את הצעיר לבית החולים  ביילינסון תוך כדי פעולות החייאה. הפאראמדיקים של מד"א דניאל שילה ועידן סיפרו: "כשהגענו למקום הובילו אותנו לחניון בבנייה, ראינו פועל כבן 20 שוכב מחוסר הכרה כשחבריו לעבודה מבצעים בו פעולות החייאה בסיסיות בתידרוך טלפוני ממוקד מד"א. הענקנו לו טיפול רפואי שכלל עיסויים, שוקים חשמליים וטיפול תרופתי ובהמשך פינינו אותו לבית חולים תוך המשך פעולות החייאה כשמצבו קריטי". בבית החולים, נקבע מותו.

תגובת ״קו לעובד״: ״עובדי הבניין ממשיכים לשלם בחייהם על חוסר תפקוד הרשויות. תאונות עבודה הגובות חיי עובדים לא נחקרות על ידי המשטרה באופן מקצועי, מקרים ספורים בלבד מגיעים לכדי כתבי אישום. 850 צווי בטיחות נתנו השנה, אך אין בהם הרתעה, כפי שניתן לראות באתרי בנייה שחוזרים לפתוח את האתרים ללא תיקון הליקויים. כל עוד הטלת צו לא תחייב פתיחת הליך משמעת אצל רשם הקבלנים, כל עוד לא יוטלו קנסות כבדים בשל הטלת הצו ואתרים לא ייסגרו למשך 30 יום, תמשיך מדיניות חוסר ההרתעה שגובה חיי אדם".

כתיבת תגובה

שם *
אימייל *
אתר