זוועות הטליבאן נחשפות לעולם: פעילי הארגון תועדו כשהם מכים ומענים אזרחים

פעילי הטליבאן תועדו כשהם רוצחים, מכים ומענים עשרות אזרחים אפגניים. בניגוד להבטחות שנשמעו בימיו הראשונים של הטליבאן בשלטון, מצטברים עדויות ודיווחים על רדיפת נשים, מפגינים עיתונאים, פעילי זכויות אדם, ורדיפה של קבוצות מיעוט על רקע אתני.

רשת BBC הבריטית הצליחה לאמת 20 מקרים של הוצאות להורג של אזרחים בלתי חמושים שנורו למוות בשעה שהיו אזוקים. ההוצאות להורג שתועדו ואומתו על ידי גורמים מקצועיים התרחשו בחבל פנג'שיר בו יושבת מחתרת המורדת בשלטון הטליבאן, אולם הקרבנות לא נשאו נשק בעת ההוצאה להורג ולא הועמדו למשפט. בין הקורבנות שזהותם אומתה: עבדול סאמי, מוכר נעליים ואב לשניים. מקור אנונימי שחזה בהוצאתו להורג דיווח לכתב ה-BBC כי הוא לא ניסה להמלט כשלוחמי הטליבן התקרבו אליו, ואמר להם שאין לו קשר למלחמה.

המקרים האלה מתלווים לטענות של פעילים במחוז על העמסתם של מאות אזרחים על משאיות ורציחתם לכאורה במקומות לא ידועים. פעילים במחוז טוענים שהטליבאן "מטהר" את המחוז מתושבים, הנחשבים בעיניו לבוגדים. לטענתם בין הנרצחים מאות נשים, זקנים וילדים שלא נמלטו למקומות מסתור בהרים, כמו בני משפחותיהם המורדים. סרטונים שהופצו ברשתות מראיןם מאות אנשים קשורים מועמסים על גבי משאיות, ובתאי המטען של רכבים פרטיים. סרטונים אחרים מראים אנשים נתלים ונורים מטווח קצר.

Just imagine for a moment that the people doing this, are the same people your govt is sending $64 million in your tax dollars & telling you it’s going to go to the Afghan people. HOW PATRONIZING/DISHONEST/EVIL ARE THEY? No limits. pic.twitter.com/cGBuRgILe6

— Lara Logan (@laralogan) September 14, 2021

עיתונאים אפגנים דיווחו כי הטליבאן הורה על כ-300 משפחות מבני ההזארה לעזוב את בתיהם במחוז קנדהאר. על פי הדיווחים לוחמי טליבאן איימו על המשפחות שאם לא יעזבו מיד יהרגו אותם. בדיווח אחר שכלל גם סרטונים דווח על אלפי משפחות של פשטונים במחוז שסולקו מבתיהם.

1000s of Kandahari Pashtuns poured to streets in Kandahar tody to call out Taliban’s decision of forcing 1000s of families out of their private houses in Kandahar’s Firqa area. Taliban have been more brutal &extreme in areas where they have a tighter grip& face less resistance. pic.twitter.com/bjJPeDztas

— Majeed Qarar (@MajeedQarar) September 14, 2021

במקביל לכך, תועדו עשרות מקרים של אנשי טליבאן מכים נשים ועיתונאים באמצעות חפצים ואפילו כתות של רובים. הטליבאן נוהג להגיב באלימות להפגנות שנערכות נגדו בערים שונות ברחבי אפגניסטן.

Taliban being terrorists. Again – this is who they are.

Anyone spreading Taliban propaganda, jumping on Taliban PR campaign, or asking that we “wait & see” as Taliban continue to kill & terrorize: you have chosen terror, violence, and invasion. There is no grey area here. pic.twitter.com/H8qtfAjNPj

— Mariam Hotaki (@mariamhotaki) September 13, 2021

דבר היום
כל בוקר אצלך במייל

הרשמה

על ידי התחברות אני מאשר/ת את תנאי השימוש באתר

עוד על הטליבאן:

ארה"ב תקפה מחבלים שהיו בדרכם לבצע פיגוע בנמל התעופה בקאבול

לראשונה מאז ההפיכה באפגניסטן: הטליבאן דורש מנשים לא לצאת מבתיהן

חברת הוועד האולימפי הבינ"ל מאפגניסטן: "להציל את הספורטאיות מהטליבאן"

תגיות:

כתיבת תגובה

שם *
אימייל *
אתר