חודשו ההתקפות על חרקיב, סיפוח דונייצק ולוהנסק אושר בפרלמנט הרוסי

הרס בעיר האוקראינית חרקיב לאחר הפצצות צבא רוסיה (צילום ארכיון: סוכנות הידיעות הרוסית SOTA)

הבית העליון של הפרלמנט הרוסי אישר היום (שלישי) את סיפוחם של ארבעה אזורים מאוקראינה לריבונות רוסיה, לאחר משאל העם שערכו כביכול הרוסים בקרב התושבים, ושאוקראינה ובעלות בריתה המערביות הכריזו כי אינם מכירים בהם.

בתגובה לסיפוח, נשיא אוקראינה, וולודימיר זלנסקי שלל רשמית שיחות עם רוסיה. צו נשיאותי שפרסם זלנסקי קובע כי קיום משא ומתן עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין הפך לבלתי אפשרי, לאחר ההשתלטות הלא חוקית של רוסיה על השטחים הבדלניים, בהם דונצק ולוהנסק.

הקרמלין הגיב לצו של נשיא אוקראינה באומרו כי ימתין עד שאוקראינה תסכים לשבת לשיחות על סיום הסכסוך, וציין כי ייתכן שזה לא יקרה עד שנשיא אוקראינה חדש ייכנס לתפקידו.

במקביל, פתחו הכוחות הרוסים במתקפות טילים נרחבות על ערי אוקראינה, כאשר מנגד הצבא האוקראיני ניסה לבלום זאת, ממזרח ומדרום.

מספר פצצות פגעו בעיר השנייה בגודלה באוקראינה, חרקיב, וגרמו להפסקות חשמל. מושל מחוז חרקוב, אולה סינייהובוב, אמר כי אדם אחד נהרג ולפחות שניים נוספים, כולל ילדה בת 9, נפצעו. בדרום נפצעו ארבעה אזרחים כאשר טילים רוסיים תקפו את העיר ניקופול.

לאחר שהחזירו את השליטה על לימן באזור דונייצק, הכוחות האוקראינים דחפו מזרחה יותר כמעט עד לוהנסק, כשהם מתקדמים לעבר קרמיננה, כך אמר המכון לחקר המלחמה בוושינגטון בניתוח מצב הלחימה שפרסם.

כזכור, אתמול השיגו הכוחות האוקראינים השיגו הישגים משמעותיים גם בדרום, והניפו מחדש את דגלי המדינה מעל הכפרים ארחנהלסק, מירוליוביבקה, חרשצ'ניבקה, מיכליבקה ונובובורונטסובקה.

למרות ההישגים הצבאיים, סגן שר החוץ של אוקראינה יבהן פרבייניס קרא לשלוח לארצו נשק נוסף בעקבות הודעת הגיוס של רוסיה. בנאום וידאו לוועידה בבירת טורקיה, אנקרה, אמר פרבייניס כי הנשק הנוסף לא יוביל להסלמה, אלא יסייע לסיים את המלחמה מוקדם יותר.

דבר היום
כל בוקר אצלך במייל

הרשמה

על ידי התחברות אני מאשר/ת את תנאי השימוש באתר

תגיות:

כתיבת תגובה

שם *
אימייל *
אתר