טראמפ חנן את יועצו סטיב באנון וגם ראפרים ומחוקקים רפובליקנים

הנשיא היוצא דונאלד טראמפ ניצל את שעותיו האחרונות בתפקיד כדי להעניק כ-140 חנינות, ביניהם לסטיב באנון, יועצו לשעבר. באנון שימש כיועצו האסטרטגי של טראמפ והואשם בהונאה, אך טרם הורשע. בנוסף אליו חנן טראמפ בעיקר תומכים וחברים שלו ושל בני משפחתו.

הגל הנוכחי של חנינות מצטרף למהלכי חנינה קודמים, אך נראה שהמאמצים של עורכי דינו לשכנע את טראמפ להימנע מלחנון את עצמו ואת ילדיו הצליחו. יועציו המשפטיים של טראמפ טענו שעל מנת לספק חנינה שכזו יהיה על הנשיא להגדיר את סעיפי האישום הצפויים להם, ומהלך כזה יפגע מאוד במאמציו למנוע את העברת ההדחה בסנאט.

ברשימה, ששוחררה היום (רביעי) בבוקר נמצאים הראפרים ליל ווין וקודאק בלאק, שניהם הורשעו בעבירות הקשורות לאחזקת נשק ושניהם הביעו פעמים רבות את תמיכתם בנשיא. טראמפ חנן גם את חברו הטוב של חתנו ג'ארד קושנר שנאשם בהטרדה מקוונת במהלך גירושים קשים, זאת לאחר שלפני כחודש חנן את אביו של קושנר שהורשע בהעלמות מס ושוחרר כעבור שנתיים.
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

ברשימה נמצאים גם  בכירים לשעבר במפלגה הרפובליקנית. אליוט ברוידי לדוגמא, הוא גייס תרומות רפובליקני שהודה בסתיו שעבר שפעל למנוע חקירה פדרלית שפעלה לחשיפת גניבה מקרן סיוע שיועדה למלסיה. גם ריק רנזי, רפובליקני ששימש כנציג אריזונה בבית הנבחרים, הורשע בשחיתות, הלבנת הון ועוד, וריצה שלוש שנות מאסר, קיבל חנינה מהנשיא היוצא.

גם החנינה שניתנה לבאנון נוגדת את המקובל היות שהוא היה בשלבים ראשונים של המשפט וטרם הורשע או ריצה זמן כליאה כלשהו. "סטיב באנון מקבל חנינה על כך שהוא הונה את מצביעי טראמפ כדי שאלו ישלמו על בניית החומה שטראמפ הבטיח שתמומן על ידי מקסיקו", כתב אדם שיף, דמוקרטי בכיר וחבר בית הנבחרים. "אם זה נשמע לכם מטורף, זה בגלל שזה באמת ככה. תודה לאל שיש לנו רק עוד 12 שעות עם מאורת הגנבים הזו".

כתיבת תגובה

שם *
אימייל *
אתר