כשנפוליאון יכבוש את עכו: סיורי בתים מספרים הם מסע של חזרה לעתיד

מה אי אפשר למצוא בסיורי הבתים מספרים בעכו? כמעט כלום. יש הם הכל: קיבוץ מחנכים עירוני, סדנאות קליית סלים, כנסיות, בית המשפט, אריכואלוגיה, חדר בריחה בחנות ספרים, קולינריה, ארכיטקטורה, אמנות ואמנים, ג'אם סשן, המקום המקודש ביותר לבאהים, מתקופת רבן גמליאל למנדט הבריטי – בקיצור, עולם ומלואו.

אלפים הגיעו היום (חמישי) ליום הראשון של הפסטיבל בעיר הצפונית, בזכותו זוכה הציבור לבקר ולסייר בבתיהם של תושבי עכו, במוסדות ציבור ובאתרים הסגורים במהלך השנה לקהל הרחב. הפסטיבל הוא פרי יוזמה של פעילים ותושבי עכו, בוגרי קורס לשימור באקדמית גליל מערבי, שמטרתה לחשוף את התושבים המקומיים והקהל הרחב לאוצרותיה החבויים של העיר. עכו העתיקה הוכרזה כאתר לשימור מורשת תרבות עולמית ע"י אונסקו בשנת 2001. באתרי התיירות בעיר מבקרים מעל שני מיליון תיירים בשנה.

פסטיבל בתים מספרים עכו. (קרדיט: אתר בתים מספרים עכו)

פסטיבל בתים מספרים עכו. (קרדיט: אתר בתים מספרים עכו)

בין האטרקציות המחכות לכם מחר: סיור בעקבות פרוייקט שימור החומות אשר יאפשר הצצה ייחודית לאתר העבודה שמעל בורג' א-קאשלה (כל חצי שעה), סיור בתל נפוליאון (12:00),  סיורים בערבית, אנגלית ועברית בגני בהאג'י שמצפון לעכו מקיפים את האחוזה ההיסטורית בה התגורר בהא-אללה, הנביא-המייסד של הדת הבהאית בשנות חייו האחרונות, ג'אם-סשן בהשתתפות מוזיקאים עכואים (13:00), סיור מאחורי הקלעים בשיפוץ של בית הכנסת הרמח"ל, אף שאיננו פתוח עוד לציבור הרחב (13:00) – ועוד כל הפרטים כאן 

אחד האירועים המיוחדים ביותר יתרחש בביתה של כיפאיה עיאיטי, ציירת עכואית, במאית הסרט "מאבק" (النضال) ופעילה חברתית. עבודותיה של עיאיטי, החיה מעל ל-20 שנים בעיר, מתמקדות בדמויות של אנשים, במסורת והדת ובעיקר באלימות נגד נשים. התערוכות שלה הוצגו במגוון גלריות בארץ ובעולם.

פסטיבל בתים מספרים עכו. (קרדיט: אתר בתים מספרים עכו)

 

כתיבת תגובה

שם *
אימייל *
אתר