לא פרנסה, לא מעניין: העצמאים מפגינים מול ביתו של בנט ברעננה 

כ-200 עצמאיים ובעלי עסקים מפגינים בשעה זו (שישי) מחוץ לביתו של ראש הממשלה נפתלי בנט ברעננה. "לא פרנסה – לא מעניין, הענף כולו נעצר, דורשים פיצוי ועכשיו", קוראים המפגינים. חלק מהם אף חסמו את הכביש ברחוב האלה ברעננה. 

אנשי המחאה, רובם מענף ההסעדה, האירועים והתרבות, טוענים כי למרות שהענף כולו הושבת לחלוטין במהלך גל האומיקרון, ממשלת ישראל בוחרת שלא להכריז כי מדובר בסגר, ובכך נמנעת מלפצות את בעלי העסקים על הפסדיהם. 

בענף האירועים מסבירים כי מאז תחילת הגל החמישי הם הפסיקו לעבוד, ובפועל אירועים בוטלו עד לחודש אפריל. למרות אובדן ההכנסה, בעלי העסקים עדיין ממשיכים לשלם מיסים והוצאות גבוהות במיוחד, שבמקרים מסוימים מגיעות למאות אלפי שקלים בחודש – מבלי שהם מצליחים לייצר כל הכנסה. 

אבירם אלון, מנכ"ל איגוד בעלי האולמות וגני האירועים, מספר כי "בכל גל הסיפור חוזר על עצמו, אנחנו הראשונים להיסגר והאחרונים להיפתח, אלא שלעומת הממשלה הקודמת שגם ידעה לתת לבעלי העסקים חמצן, כרגע אנחנו מרגישים כאילו לא רק שלא מסייעים לנו לנשום, אלא מניחים לנו רגל על הצוואר ונותנים לנו לגסוס". 

"בנט שכח את הבטחת הבחירות המרכזית שלו שאומרת לא פרנסה לא מעניין, היום בתור ראש ממשלה הוא מתמקד בעיקר בלא מעניין", הוסיף נועם לוי, יו"ר איגוד בעלי האולמות וגני האירועים. "אנחנו לא ניתן שיתעלמו מאיתנו, מאות אלפי אנשים העובדים בענף יצאו לרחובות, הוא לא מותיר לנו שום ברירה אחרת". 

"אדוני ראש הממשלה, תסתכל לאנשים האלו בעיניים, יש פה אנשים שרוצים לעבוד ולהתפרנס, לא לצאת לרחובות ולהפגין, לא נקבל יותר הבטחות ולא כותרות בעיתונים, אך ורק פיצוי", אמר מפיק האירועים אלירן ברדוגו, ממובילי מטה המאבק. 

ממאבק עולם התרבות והאירועים הדגישו כי ימשיכו להיאבק על פיצויים, ושללא שינוי יתעצמו המחאות בימים ובשבועות הקרובים. 

דבר היום
כל בוקר אצלך במייל

הרשמה

על ידי התחברות אני מאשר/ת את תנאי השימוש באתר

תגיות:

כתיבת תגובה

שם *
אימייל *
אתר