"לא רוצים להגיע למצב של פגיעה בנוסעים לחו"ל בשיא עונת הקיץ"

מאבק עובדי מעברי הגבול נמשך. עשרות עובדי מעברי הגבול הפגינו היום (חמישי) מול משרד האוצר בירושלים במחאה על העיכובים המתמשכים בתשלום שכרם. העובדים נושאים שלטים בנוסח "אין שכר אין מעבר", "בלי משכורת אין ביקורת" ו"בלי שכר הגבול מופקר".

תורים במעבר הגבול בנתב"ג במהלך אסיפת עובדים של בקרי הגבולות, 4 ביוני 1967 (ללא קרדיט)

עובדי מעברי הגבול מנהלים מאבק להפסקת עיכובי השכר בתחילת כל חודש, הנובעים מעיכובים בעדכון המערכת הממוחשבת לתשלום השכר. בוועד מציינים כי מזה מספר שנים העובדים אינם מקבלים בתחילת החודש את מלוא שכרם, אלא מקדמות שכר חלקיות בלבד. לדבריהם, מחדל זה נמשך כבר מספר שנים. בוועד העובדים קראו היום למשרד האוצר לשתף פעולה עם ההנהלה כדי לפתור את הבעיה.

יו"ר הועד שני שבתוב אמרה כי "אנחנו מקווים שמשרד האוצר יתעשת. אנחנו לא רוצים להגיע למצב של פגיעה בנוסעים לחו"ל בשיא עונת הקיץ. החשב הכללי במשרד האוצר יכול לשדרג את מערכות השכר ולהפסיק את הסחבת שגורמת למאות משפחות עובדות למצוקה כלכלית".

בשיחה עם 'דבר העובדים' שנערכה עם התחלת המאבק של עובדי מעברי הגבול אמרה שבתוב כי "ישנם עובדים שמפרנסים משפחות וצריכים להסתדר עם 3,000 ש"ח שמשולמים להם בתחילת החודש". שבתוב הדגישה כי לוועד העובדים אין דרישות נוספות זולת קבלת מלוא שכרם בזמן ללא עיכובים מיותרים והוסיפה כי "זכותו של כל עובד לקבל שכר בזמן. זוהי זכות בסיסית וכל עוד מלינים את שכרנו ולאף אחד לא אכפת, אנחנו לא יכולים לשתוק עוד".

כתיבת תגובה

שם *
אימייל *
אתר