ליצמן לנתניהו: יש להציב באילת מסוק לפינוי רפואי עם סגירת שדה דב

בעקבות סגירת שדה דב, מבקש סגן שר הבריאות תוספת חד פעמית של 5 מיליון שקלים, ותוספת שנתית של 8 מיליון, בשנה לטובת הצבת מסוק ייעודי לפינוי רפואי באילת. ח"כ יעקב ליצמן (יהדות התורה) הוציא לפני זמן קצר מכתב לראש הממשלה בנימין נתניהו לקראת הדיון שיקיים ראש הממשלה בעניין שדה התעופה בתל אביב.

במכתב מציין ליצמן שבשבועות האחרונים סוכם עם משרד האוצר על תוספת של 15 מיליון שקלים בשנה לטובת הנגשת שירותי הבריאות במרכז הארץ לתושבי אילת. עם זאת, מציין סגן השר, התוספת הזאת לא נותנת מענה לסוגיה קריטית  – מתן מענה מציל חיים שלא ניתן לקבלו על ידי שירותי הבריאות המצומצמים של בית החולים יוספטל שבאילת. לדוגמה, כותב ליצמן, "כאשר אדם נזקק לצנתר (ולא ניתן לצנתר באילת) לכל דקה יש משמעות, או כאשר יולדת צריכה ללדת לידה דחופה בשבוע 30. מקרים אלה ורבים אחרים מצריכים פינוי מוסק לאחד מבתי החולים במרכז הארץ".

מאהל מחאה נגד סגירת שדה דב. (צילום: עיריית אילת)

 

לדברי ליצמן, כיום אילת מתבססת על שירותי מד"א לטובת פינוי מוסק, באמצעות מסוק שמגיע משדה תימן, במידה שהוא פנוי ולא נמצא במשימה אחרת. למסוק לוקח כחצי שעה להגיע, והוא ולא יכול לנחות באילת אלא נוחת בדרך כלל ביטבתה. הצורך בפינוי מוסק עולה מדי שנה, בשנת 2016 בוצעו 14 פינויים מוסקים, בשנת 2018 היו מעל 60 פינויים מוסקים והצפי לשנת 2019 הוא למעלה מ-100. לאור נתונים אלה מבקש ליצמן הצבת מסוק ייעודי לטובת פינוי רפואי באילת.

בסוף מכתבו כותב ליצמן כי "חובתנו להבטיח מענה ראוי לכל אזרח ואזרחית, גם אם הוא בחר לחיות בעיר המרוחקת 240 ק"מ ממרכז רפואי משמעותי. עלינו להבטיח שתושבי אילת יוכלו לדעת שבעת צורך רפואי דחוף, יהיה מי שיוכל לתת להם מענה ובזמן סביר. על כן אבקשך לפעול בכל הכלים שעומדים לרשותך על מנת שנוכל לקבל את התקציב לטובת תושבי אילת".

כתיבת תגובה

שם *
אימייל *
אתר