למרות הסגר, מדד אמון הצרכנים לא צנח דרמטית

על פי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה שפורסמו היום (שלישי), מדד אמון הצרכנים במחצית הראשונה של חודש ינואר 2021 עומד על מינוס 16%. המדד מראה כי אמון הצרכנים בשוק ירד לעומת המחצית השנייה של חודש דצמבר בה עמד המדד על 11%- ויש לשייך זאת לכניסה ל"סגר שלישי".

למרות הירידה במדד, בהסתכלות כללית, ישנה עלייה במדד אמון הצרכנים. בעיצומו של הסגר השני, במחצית הראשונה של אוקטובר המדד עמד על 32%-. ומאז הוא עלה. גם הירידה ל-16%- היא קלה לעומת תקופות אחרות.

מדד אמון הצרכנים נע בין 100% ל-100%- (מינוס) ומעריך את מידת האופטימיות והפסימיות של אנשים ביחס למשק. מדד קרוב לאפס מצביע על היעדר ציפיות לשינוי במצב הקיים.
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

יש לשייך את העלייה באמון הצרכנים לאופטימיות המגיעה עם החיסונים. למרות  נתוני התחלואה הקשים ומספר המתים שחצה את רף ה-4,000, היציאה מהמגיפה נראית באופק ומשתקפת במדד.

גם ערכי המאזנים המרכיבים את המדד במחצית הראשונה של ינואר 2021 ירדו יחסית לשבועיים האחרונים של חודש דצמבר אבל עלו ביחס לסגר הקודם.

שוק מחנה יהודה (צילום: אוליבר פיטוסי / פלאש 90).

המאזן המתייחס לשינוי הצפוי במצב הכלכלי במדינה בשנה הקרובה עומד על 13%- כאשר במחצית השנייה של דצמבר עלה ל-5%- מ-19%- במחצית הראשונה של דצמבר.

המאזן המתייחס לשינוי הצפוי במצב הכלכלי של משק הבית בשנה הקרובה עומד על ערך חיובי של 2% ומצביע על אופטימיות זהירה כאשר במחצית השנייה של דצמבר עמד על 6%.

המאזן המתייחס לכוונות של הפרטים לרכישות גדולות בשנה הקרובה בהשוואה לשנה האחרונה עומד על 29%- כאשר במחצית השנייה של דצמבר עמד על 24%-.

המאזן המתייחס לשינוי שחל במצב הכלכלי של משק הבית בשנה האחרונה, עומד על 25%- כאשר במחצית השנייה של דצמבר עלה ל-22%- מ-30%- במחצית הראשונה של דצמבר.​

כתיבת תגובה

שם *
אימייל *
אתר