מאבק האחיות זוכה לתמיכה מצד הפסיכולוגים בשירות הציבורי

המאבק אותו מובילה הסתדרות האחיות בשל העומס ההולך והגובר על האחיות והאחים ללא הוספת תקנים וכעת גם איומים בקיצוץ בשכרן של האחיות בשל העיצומים בהם הן נוקטות מאיים להפוך מחר לשביתה כללית של האחיות במערכת הבריאות וכעת הן זוכות לתמיכה מהפסיכולוגים בשירות הציבורי ששיגרו היום (שני) מכתב תמיכה רשמי במאבקן.

במכתב, שהופנה ליו"ר הסתדרות האחיות, אילנה כהן, נכתב בין היתר כי פורום הארגונים למען הפסיכולוגיה הציבורית, עומד מאוחד ומביע את תמיכתו במחאתם של האחים והאחיות. "העומס בו מצויים עובדי מערכת הבריאות כבד מנשוא, ופעם אחר פעם אנחנו רואים כיצד המערכת מטילה עוד ועוד דרישות על הצוותים המטפלים, מבלי להתייחס למצוקת תקנים ולתנאי העובדים שהולכים ונשחקים".

עומדים לצד האחים והאחיות המסורים, העובדים בתנאים לא תנאים לאורך שנים רבות

עוד הוסיפו במכתב כי נדהמו לקרוא כי בתגובה למחאתם של ארגוני האחים והאחיות, יצאה הנחיה להפחית משכרם. "אנחנו מקווים מאד שהנחיה זו תוסר במהרה, וכי הגורמים הממונים יבינו את התנאים הקשים שבהם מצויים האחים והאחיות כיום".

פורום הארגונים למען הפסיכולוגיה הציבורית נמסר כי הם רואים חשיבות עליונה בשינוי סדרי העדיפויות במערכת הבריאות בישראל. "כל פסיכולוג בשירות הציבורי יודע שמחסור בתקנים הוא מקור למתן שירות לקוי, חסר ושאינו מספק למטופלים את המענה לו הם זקוקים. תקינה ראויה היא הבסיס עליו בנויה מערכת בריאות מתפקדת ואיכותית, וללא הכרה בכך ניוותר עם שירותים רפואיים חסרים, עומסים בלתי אפשריים ותסכול הולך וגדל מצד הצוותים ומקבלי השירות".

אחיות בבית החולים הדסה עין כרם (צילום ארכין: יונתן זינדל פלאש90)

לדברי החתומים על המכתב, יו"ר חטיבת הפסיכולוגים בהסתדרות המח"ר, ירדן מנדלסון; יו"ר הסתדרות הפסיכולוגים בישראל, יורם שליאר וחברי הוועד המנהל למען הפסיכולוגיה הציבורית, גם הפסיכולוגים עצמם מכירים היטב את מציאות העבודה בתת תקינה נוראית, בעומסי עבודה בלתי אפשריים ובשכר נמוך, והם "עומדים לצד האחים והאחיות המסורים, העובדים בתנאים לא תנאים לאורך שנים רבות".

ירדן מנדלסון (צילום: טל כרמון)

בסוף הדברים קראו לפעולה משותפת לשינוי סדרי העדיפויות במערכת הרפואית והטיפולית הציבורית במדינת ישראל.

כתיבת תגובה

שם *
אימייל *
אתר