מאסק "עדיין מחוייב" לרכישת טוויטר, ידגום 100 חשבונות כדי לבחון היקף זיופים

אילון מאסק (צילום: AP/Susan Walsh)

המיליארדר אילון מאסק צייץ היום (שבת) כי בכוונתו לדגום 100 חשבונות טוויטר על מנת לבדוק כמה מהם מזויפים, וקרא לאנשים נוספים לחזור על התהליך. לאחר שהודיע אתמול על הקפאת העסקה, הבהיר המיליארדר כי הוא "עדיין מחויב לרכישה".

מאסק הקפיא את המכירה בעקבות החשד שמספר החשבונות המזויפים והספאם גדול מ-5%, בניגוד למה שהצהירה החברה.  בתגובה לשאלה האם לא בדק את הנושא לפני שהחל רכישה בהיקף של 44 מיליארד דולר השיב מאסק שהוא "הסתמך על הדיוק של הדיווחים הציבוריים של טוויטר".

מאסק קרא לציבור לבצע בדיקה דומה של 100 חשבונות, במה שנראה כמו ניסיון למיקור המונים לבדיקה: "אם הרבה אנשים יקבלו באופן עצמאי אחוז דומה של חשבונות מזויפים, ספאם, או כפולים, זה יהיה משמעותי".

למספר החשבונות המזויפים יש חשיבות גדולה מבחינה עסקית. פייסבוק, שאוסרת בתקנון על חשבונות כאלו ועושה מאמצים פעילים להסירם, מצליחה לייצר בסיס משתמשים המציגים את זהותם האמתית במספרים גבוהים, מה שמקל על מכירת פרסומות באופן איכותי ולכן גם רווחי. טוויטר, שתמיד אפשרה פתיחת חשבונות "פייק" באופן חופשי, ללא אימות זהות וללא מדיניות הסרה משמעותית, מתקשה להציג רווחים ולא מעט בשל המדיניות הזו.  

ייתכן שהניסיון של מאסק להטיל ספק בנתונים שהציגה החברה לגבי כמות החשבונות המזויפים הוא לשפר את הפוזיציה שלו במשא ומתן על פרטי העסקה.

במקביל צייץ המיליארדר נגד המלחמה בקשים לשתייה, סמל מרכזי למאבקים סביבתיים בשנים האחרונות. "להפסיק את המלחמה בקשים" כתב מאסק, והוסיף "מלחמת הקשים היא סמל לנושאים חברתיים גדולים יותר".

דבר היום
כל בוקר אצלך במייל

הרשמה

על ידי התחברות אני מאשר/ת את תנאי השימוש באתר

תגיות:

כתיבת תגובה

שם *
אימייל *
אתר