מנסור עבאס (רע"ם): "לא בכיס של אף אחד" | המערכת הפוליטית מגיבה לתוצאות

מהתגובות במערכת הפוליטית ניתן להבין שמפלגת רע"ם של מנסור עבאס עשויה להוות לשון מאזניים בהרכבת הממשלה.

ח"כ מנסור עבאס (רע"ם) אמר עם פרסום התוצאות לפיהן מפלגתו עוברת את עחוז החסימה: "אנו לא בכיס של אף אחד. מי שרוצה למנוע מערכת בחירות חמישית צריך לבוא במגע עם רע"ם. זה לא בחינן, אנחנו צריכים לקבל דברים לטובת החברה הערבית, כדי שזה יספק יציבות פוליטית שתאפשר הרמת ממשלה ותפקוד ראוי שלה". עבאס ושוחח השבוע על פי דיווחים עם יושב ראש יש עתיד, יאיר לפיד. עבאס גם לא הכחיש מגעים עם הליכוד.

ח"כ מיקי זוהר (ליכוד), יו"ר הקואליציה אמר הבוקר (רביעי): "מחובתנו לעשות הכל כדי למנוע בחירות חמישיות. יש למצות את כל האופיות הפוליטיות הקיימות על מנת להקים ממשלה שתעבוד בשביל כל אזרחי ישראל".
דבר היום – כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

במקביל אמר השר צחי הנגבי מהליכוד כי "במצב הנוכחי אנו רואים במנסור עבאס אפשרות פוטנציאלית". ח"כ שלמה קרעי (ליכוד) הגיב לדברים ואמר "בשום פנים ואופן לא". קרעי נבחר כנציג מחוז הנגב במפלגה, ומפלגת רע"ם של עבאס זוכה בקרב הבדואים בנגב לשיעור תמיכה גבוה.

לפנות בוקר אמר רראש הממשלה בנימין נתניהו כי "אסור להגיע לבחירות חמישיות" וכי הוא "לא פוסל אף אחד".

ח"כ זאב אלקין (תקווה חדשה): "חד-משמעית לא ניכנס לממשלת נתניהו. נתניהו לא יכול יותר להוביל את מדינת ישראל. הוא לא ימין. הוא משרת רק את נתניהו. ראיתי דיבורים ופרשנויות על עריקים, זה לא יקרה". אלקין קרא לנתניהו "לפנות את מקומו לטובת מישהו אחר מהליכוד".

נפתלי בנט (ימינה), שמפלגתו עשויה גם היא להוות לשון מאזניים, אמר לפנות בוקר: "נעשה מה שטוב לישראל".

כתיבת תגובה

שם *
אימייל *
אתר