מנצחות: נבחרת הנשים בכדורשער עלתה לחצי גמר אליפות אירופה

הישג נהדר לשחקניות נבחרת הנשים בכדורשער שקרובות להבטיח את מקומן במשחקים הפראלימפיים בטוקיו. הנבחרת גברה היום ברבע גמר אליפות אירופה המתקיימת בגרמניה על נבחרת אוקראינה, בתוצאה: 1:8 ועלתה לשלב חצי הגמר.

האוקראיניות כבר הוליכו 1:0, אבל שחקניות נבחרת ישראל כבשו 8 שערים ברציפות שחתמו את המשחק בתוצאה 1:8. ליהיא בן דוד הבקיעה שבעה שערים ואורי מזרחי הבקיעה אחד. שחקנית הנבחרת רוני אוחיון אמרה לאחר המשחק: "אנחנו מסתכלות משחק אחד קדימה בכל פעם, עכשיו פנינו מועדות לחצי הגמר מול בריטניה וניתן שם את הכי טוב וחזק שלנו".

הנבחרת החלה את הטורניר ביום רביעי (לאחר צאת יום הכיפורים) בשלב הבתים, עם ניצחון על גרמניה המארחת בתוצאה 3:9. ביום חמישי השיגו ניצחון 2:8 על הולנד, ספגו הפסד 8:2 לטורקיה והפסד נוסף 4:3 לבריטניה. 

נבחרת ישראל נשים בכדורשער באליפות אירופה בגרמניה (צילום: שרי בן דוד)

בשלב חצי הגמר שיתקיים מחר (א') תתמודד הנבחרת מול בריטניה המפתיעה שניצחה את רוסיה. על מנת לקבל את הכרטיס למשחקים הפראלימפיים אשר מחולק באליפות אירופה, הנבחרת חייבת לנצח את הבריטיות ולעלות לגמר. אם טורקיה תעלה לגמר, ניצחון על בריטניה יספיק, היות ולטורקיות יש כבר כרטיס.

חברות הנבחרת הן ליהיא בן דוד, גל חמרני, רוני אוחיון, אור מזרחי, קארין פיחסוב ונועה מלכה. לפיסחוב ומלכה הצעירות זו אליפות בינלאומית ראשונה עם הנבחרת הבוגרת. מאמן הנבחרת הוא רז שוהם, עוזרת המאמן היא ורד אבנעים. הנבחרת מורכבת משחקניות מהשלוחות של בית חינוך עיוורים ובית הלוחם ת"א.

כתיבת תגובה

שם *
אימייל *
אתר