מקרה אלימות נוסף: נהג חברת קווים הותקף על ידי נוסע

תקיפה נוספת של נהג תחבורה ציבורית: מחברת קווים נמסר כי אתמול (חמישי), סמוך לשעה 21:30 הותקף נהג של החברה על ידי אחד מנוסעים בקו תל אביב – אלעד. על פי הודעת החברה, הבוקר תוגש תלונה במשטרת ישראל והיא תפעל למצות את הדין עם התוקף. עוד נמסר כי לאור הצטברות המקרים בעת האחרונה, החברה תפנה בראשית השבוע הבא בפניה רשמית למשרד התחבורה לצורך הקמת מחיצות בין נהגי האוטובוס והנוסעים וכדי להבטיח את שלום נהגיה.

האירוע התרחש אמש, על כביש 471 בקריית אונו, בתחנת אוניברסיטת בר אילן, תחנת האיסוף האחרונה בקו, לפני שהאוטובוס ממשיך בדרכו ישירות לאלעד. אז תקף אחד הנוסעים את הנהג באופן אכזרי, הנוסעים התערבו והתוקף הורד מהאוטובוס אבל שב אליו, ושוב תקף פיזית ומילולית את הנהג כשנוסעים אחרים מסייעים לנהג להיחלץ ממנו.

ישראל גנון יו"ר ארגון נהגי האוטובוסים בישראל, אמר בתגובה כי "חייבים להניע את המהלך של ההכרה המקצועית בנהגי האוטובוסים באופן מיידי. חציצה בין הנהג לנוסעים ,הכרה בהם ואבטחתם יצמצמו פלאים את האלימות בענף".

לדבריו, "כלל הנהגים בענף מתבקשים לאמץ את המתווה והפתרונות שהוגשו לשר התחבורה, בעזרת ההסתדרות הלאומית. יש להתכונן למאבק נחוש ואיתן למען ההכרה במקצוע ומניעת האלימות נגדנו כמובילי דרך לכלל הציבור".

כזכור, בתחילת החודש הותקף נהג אוטובוס בן 64 של חברת "דן" בפתח תקווה על ידי תושב העיר. האירוע התרחש ברחוב אורלוב בעיר, בעת שהנהג ישב בכיסא הנהג. התוקף, צעיר בן 31, ניגש לנהג והחל להכות אותו מסיבה לא ברורה. בהמשך, איתרה המשטרה את התוקף והוא נעצר. החשוד נחקר והבוקר הובא בפני שופט בבית משפט השלום בפתח תקווה. אחת הנוסעות תיעדה את התקיפה החמורה.

כתיבת תגובה

שם *
אימייל *
אתר