משרד הבריאות בבריטניה: "יש ביטחון גבוה כי האומיקרון פחות חמור"

לונדון, בריטניה. ירידה במספר החולים החדשים. (צילום אילוסטרציה: AP Photo/Matt Dunham)

יש ביטחון גבוהה שווראינט האומיקרון הוא בעל תסמינים קלים באופן יחסי לרוב המבוגרים, כך קבע אתמול (שישי) משרד הבריאות הבריטי בהערכת סיכונים שפרסם. לצד זאת, נרשמה עליה במספר התינוקות שאושפזו, אך מומחים מבהירים שמצבם לרוב קל, ורובם משתחררים מבית החולים תוך זמן קצר.

הנתונים שפורסמו אתמול על ידי ארגון של רופאים החוקרים החוקרים את הנגיף (ISARIC4C), מבוססים על קבוצה מייצגת של בתי חולים ציבוריים, כי בגלים קודמים כ-30% מהילדים המאושפזים היו בני פחות משנה. בגל האומיקרון, לעומת זאת, שיעור זה גדל ל-42%.

לא ברור מה גורם לעליית חלקם של התינוקות בין הילדים החולים. על פי ה'גרדיאן', מומחים סבורים שיתכן שזה בגלל המבנה השונה של הנגיף, ובמידה פחותה בגלל תחילת חיסוני הילדים.

לפי הנתונים, מספרי מקרי הקורונה החדשים החל לרדת באיטיות. ביום שישי היו 99,652 מקרי קורונה חדשים, פחות ממאה אלף בפעם הראשונה מאז חג המולד בסוף דצמבר. בתשעת הימים האחרונים יש מגמת ירידה כללית במספר החולים החדשים ליום, שהגיע בשיא ל-218 אלף חולים.

עם זאת, מומחים אומרים עוד מוקדם לדעת עם שיא המגיפה כבר הגיע, מאחר והמספרים תלויים בכמות הבדיקות. יום שישי נהרגו 270 בבריטניה מהמחלה וסיבוכיה.

לפי הלשכה הבריטית המרכזית לסטטיסטיקה, כ-4.3 מיליון אנשים נדבקו בקורונה החל מה-7 בינואר. מדובר בערך באחד ל-15 אנשים. מספר החולים החדשים שאובחנו נפל בלונדון, אך עולה בחלקים אחרים במדינה.

דבר היום
כל בוקר אצלך במייל

הרשמה

על ידי התחברות אני מאשר/ת את תנאי השימוש באתר

תגיות:

כתיבת תגובה

שם *
אימייל *
אתר