מתיחות ביטחונית: שוטר נפגע מרכב פלסטיני ליד עפרה ונפצע קל-בינוני

כוח של משמר הגבול ליד שכם (צילום ארכיון: יונתן זינדל פלאש90)

שוטר נפצע אחר הצהריים (שלישי) באורח קל עד בינוני מירי לאחר שנפגע מרכב פלסטיני שהאיץ לעבר כוח צה"ל סמוך לצומת עפרה. מהמשטרה נמסר כי "רכב פלסטיני האיץ לעבר שוטר, פגע בו ונמלט מהמקום. השוטר נפצע מירי ברגלו". מתחקור ראשוני עולה כי השוטר נפגע מירי כוחות הביטחון.

דובר צה"ל עדכן כי האירוע, שהחל בכך שהכוחות עצרו את הרכב הפלסטיני לבידוק, מתוחקר. "החשוד ניסה להימלט מהמקום תוך שהוא מאיץ ברכבו בניסיון לדרוס את הכוח, שבתגובה פתח בירי לעבר הרכב. שוטר נפצע ברגלו ופונה לקבלת טיפול רפואי בבית חולים". המחבל נתפס עם רכבו תוך שהוא פצוע מהירי במחסום סמוך.

השוטר שנפגע ברגלו באירוע פונה לבית החולים הדסה הר הצופים בירושלים, שם מסרו כי "אל חדר הטראומה בהדסה הר הצופים פונה שוטר שנפגע בפיגוע בעופרה. השוטר בן 42, ומצבו קל עד בינוני עם פגיעת ירי ברגל. הוא נמצא בהכרה מלאה וכרגע עובר בדיקות נוספות".

רגע לפני כניסת כיפור: שתי אימהות נתפסו יחד עם ילדיהן על ידי מיליציית "גוב האריות" שהתגבשה בעיר הפלסטינית. החמושים שחררו אותם לידי מנגנוני הביטחון של הרשות, שהעביר אותם לצה"ל. האימהות יתושאלו במשטרה. גורמי ביטחון בישראל: "תגובת המנגנונים מנעה אירוע עם 4 גופות"

שתי אימהות וילדיהן נתפסו בשכם בצהריים. השתיים נכנסו עם שני הילדים לתוך שכם ונתפסו על ידי חמושים פלסטינים. לאחר דין ודברים הארבעה הועברו למנגנוני הביטחון הפלסטיניים שהוציאו אותן מהעיר לידי צה"ל. האימהות ייחקרו כדי להבין מדוע נכנסו לשטח A, לעיר שמהווה את אחד ממוקדי המתיחות הבטחונית.

דובר צה"ל עדכן כי "אזרחים ישראלים נכנסו לעיר שכם ויצאו בליווי מנגנוני הביטחון הפלסטיניים. האזרחים יועברו לתשאול במשטרה. נדגיש כי הכניסה לשטחי A אסורה ומסוכנת לישראלים". דובר שירותי הביטחון הפלסטינים התייחס גם הוא לתקרית ואמר כי "מנגנוני הביטחון עומדים מאוחדים מול כניסת המתנחלים לשטחים הפלסטינים וההשתוללות שלהם. אנו קוראים לקהילה הבינלאומית לפעול בדחיפות כדי ללחוץ על הכיבוש לרסן את המתנחלים לפני שהעניינים יסלימו, דבר שיפגע בכל הצדדים".

דבר היום
כל בוקר אצלך במייל

הרשמה

על ידי התחברות אני מאשר/ת את תנאי השימוש באתר

תגיות:

כתיבת תגובה

שם *
אימייל *
אתר