נוכח הכוונה לפטר עשרות עובדי עיריית נהריה, בהסתדרות יכריזו סכסוך עבודה

בעיריית נהריה החליטו להוציא חלק משירותי העירייה לביצוע החברה למתנ"סים. בשבוע שעבר קיבלו עשרות עובדי עירייה זימונים ל'שיחות הבהרה', בהן נאמר להם כי יש כוונה לפטרם ב-30 באוגוסט. יו"ר מרחב גליל מערבי בהסתדרות אשר שמואלי אמר ל'דבר': "זו שיטה נלוזה של הכנסת מעסיק בלא הסכם קיבוצי, ובתנאים לא תנאים. לפטר עובדים שעובדים 20-30 שנה כעובדי הרשות המקומית, וכל זה בכדי לנסות ולחסוך על גבם של העובדים הללו, זה מעשה מקומם. נתנגד לכך, ואם נצטרך נלך גם לסכסוך עבודה".

לדברי שמואלי, דובר בפיטורי כ-113 עובדים ישירים והעברתם להעסקה קבלנית באמצעות החברה למתנ"סים, חלקם כבר בספטמבר השנה וחלקם בספטמבר בשנה הבאה. העובדים מגיעים ממגוון תחומים – עובדי הדרכה, רכזי מועדונים, עובדי ניקיון ועובדי ספריות. לדבריו, ההסתדרות לא תסתפק בדחיית הפיטורים בלבד. במרחב מספר התארגנויות ראשוניות של עובדי מתנ"סים, במעלה יוסף ובכפר ורדים, וכי החברה למתנ"סים מקשים על חתימת הסכמים קיבוציים שם. עד לפני כעשור פעלה החברה גם בנהריה אולם ראש העיר הקודם, ז'קי סבג, הוציא אותה מהעיר, וחלק מעובדיה נקלטו להעסקה ישירה בעירייה.

"הייתה שמועה מעורפלת שהעירייה תעסיק את החברה למתנ"סים מספטמבר 2019 ושהעובדים יעברו לעבוד בחברה הזו. בנוסף העירייה תפטר את העובדים ותשלם להם את המגיע לפי החוק. כששאלנו שאלות ניסו להשתיק, להסתיר ולהתחמק", אמרה אחת העובדות שזומנו בשבוע שעבר לשיחת הבהרה, ליוסי מזרחי ב-105.5FM. "זומנו עובדים לשימוע מהיום למחר בלא אפשרות לקבל סיוע, ייעוץ, הכוונה מקצועית כדי להגן על פרנסתם. השיחות הן הבהרה לקראת פיטורים שיוצאו לפועל ב-30 באוגוסט. העירייה בעצם לא דואגת להעביר אותנו להעסקה ישירה בחברה למתנ"סים. מדובר בתחושה קשה מאוד. העובדים תלויים באוויר, אין לנו עוגן".

תגובות העירייה והחברה למתנסים תתפרסם לכשיגיעו

כתיבת תגובה

שם *
אימייל *
אתר