ניו זילנד: הרוגים רבים באירועי ירי בשני מסגדים בעיר קרייסטצ'רצ'

הרוגים רבים בשני אירועי ירי בשני מסגדים בעיר קרייסטצ'רצ' בניו-זילנד הלילה (שישי). המשטרה נמנעת בשעה זו מפרסום נתונים מדוייקים אולם עדי ראייה מדווחים כי שמעו בשעות אחר הצהריים (זמן ניו-זילנד) עשרות יריות שהחלו לאחר שאדם לבוש בשחור נכנס למסגד אל-נור בעיר בת 400 אלף התושבים והחל לירות לכל עבר. מאוחר יותר החלו יריות גם במסגד נוסף.

אירוע ירי במסגדים בעיר קרייסטצ'רצ' בניו-זילנד (AP Photo/Mark Baker)

בעקבות אירועי הירי משטרת ניו-זילנד הזהירה אזרחים להימנע מהגעה למסגדים ברחבי  המדינה. מפכ"ל המשטרה אמר כי כל מי שחושב ללכת למסגד צריך "להישאר בביתו ולסגור את הדלתות".

ראש ממשלת ניו-זילנד, ג'סינדה ארדרן הודיעה כי מדובר ב"אחד הימים האפלים בהיסטוריה של ניו-זילנד" והגדירה את האירוע כ"מעשה אלימות קיצוני וחסר תקדים" וכי על אף שרבים מן הנפגעים הם מהגרים או פליטים, "הם בחרו להפוך את ניו-זילנד לביתם. הם חלק מאיתנו ומי שביצעו את מעשה האלימות הזה אינם חלק מאיתנו". ארדרן אמרה במסיבת עיתונאים שכינסה בעקבות אירועי הירי כי המשטרה מחזיקה בחשוד אחרד בירי אולם ייתכן כי ישנם שותפים נוספים למעשה שעדיין מסתובבים חופשי.

אזרח שגר בסמוך למסגד אל-נור שבמרכז קרייסטצ'רצ' דיווח כי ראה הרוגים רבים במקום ואילו עד ראייה במקרה הירי השני דיווח כי ראה שני פצועים מחולצים מן המקום.

כתיבת תגובה

שם *
אימייל *
אתר