נתניהו בטקס האזכרה ליוסף טרומפלדור: "לא יהיה מחסור בחיסונים"

ראש הממשלה בנימין נתניהו השתתף היום (שלישי) בטקס האזכרה הממלכתי ליוסף טרומפלדור וחבריו שנפלו בקרב על הגנת תל-חי. ראש הממשלה אמר כי סיכם עם חברת פייזר על אספקה סדירה של של חיסונים נגד הקורונה "ללא שום מחסור, ללא שום קיטוע, ללא שום הפסקה", וחזר על קריאתו לציבור להתחסן.

ראש הממשלה התייחס בדבריו גם לפרויקט הגרעין של איראן. "ערב חג הפורים אני אומר למבקשי נפשנו, איראן וגרורותיה במזרח התיכון: לפני 2,500 שנה ניסה צורר פרסי אחר להשמיד את העם היהודי וכשם שהוא נכשל אז, תיכשלו אתם היום", אמר, "איננו תולים את יהבנו בשום הסכם עם משטר קיצוני כמו שלכם. כבר ראינו את טיבם של הסכמים עם משטרים קיצוניים כמו שלכם, במאה החולפת וגם במאה הזאת, עם ממשלת צפון קוריאה. עם הסכם ובלי הסכם, אנחנו נעשה הכל כדי שלא תתחמשו בנשק גרעיני".

על יוסף טרומפלדור אמר נתניהו כי "כאן, למרגלות 'האריה השואג', אנחנו חולקים כבוד למי שזכה להיקרא 'האריה הגלילי', יוסף טרומפלדור, ולשבעת חבריו שומרי גבול הצפון".
דבר היום – כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

"טרומפלדור לא היה צריך למות כדי להיות אגדה, הוא היה אגדה עוד בחייו", הוסיף, "בכל תחנות חייו הקצרים, טרומפלדור הטביע חותם של אומץ לב".

"תלי תילים של מילים נכתבו על האמירה המיוחסת לטרומפלדור לפני שנפח את נשמתו: 'טוב למות בעד ארצנו'", הוסיף נתניהו, "אמר או לא אמר? ואם אמר, האם אמר בנוסח כזה או אחר? בעברית או ברוסית? ואני אומר, גם אם חשוב מה שאמר, לא פחות חשוב, ויותר חשוב, מה שעשה".

כתיבת תגובה

שם *
אימייל *
אתר