סוף לשביתה בשגרירויות: ביה"ד הקפיא את נוהל 'דמי הייצוג', הצדדים ייכנסו למו"מ

בית הדין לעבודה בתל אביב קבע היום (חמישי) כי הנוהל שיזם האוצר חד-צדדית ל'דמי הייצוג' של נציגי ישראל בחו"ל יוקפא, והורה לעובדים השובתים בנציגויות ישראל בחו"ל לסיים את השביתה בה החלו אתמול (רביעי) ולשוב לעבודתם. בדיון שהתקיים בדלתיים סגורות בבקשת צו מניעה מצד גורם ביטחוני פסקה השופטת עידית איצקוביץ שחר כי תתקיים 'הקפאה הדדית' למשך 25 ימים בהם יתקיים משא ומתן בין הצדדים.

השופטת איצקוביץ שחר הנחתה את סגן החשכ"ל להורות לחשבים על הקפאת נוהל דמי הייצוג ואחזקת בית, על כל המשתמע מכך. בהודעה לעובדים קרא ועד משרד החוץ לשליחים בחו"ל להקפיא את העיצומים בהם נקטו.

דנה בנבנישתי גבאי יו"ר ועד עובדי משרד החוץ (באדיבות המצולמת)

בוועד העובדים במשרד החוץ בירכו על החלטת השופטת. יו"ר ועד החטיבה המדינית דנה בנבנישתי אמרה ל'דבר' כי זו הפעם השנייה השבוע שבית הדין לעבודה מאשר את טענות העובדים מהחודשים האחרונים, לפיהן המשא ומתן עם האוצר לא מוצה. "למרות ניסיון האוצר לשבור את הכח הארגוני ולפגוע באחדות השורות, הוכיחו הצעדים הארגוניים בהם נקטו שליחי משרד החוץ בחו"ל ועובדי משרד הבטחון בארץ את עצמם", אמרה בנבנישתי והוסיפה, "אנו נכונים לשוב מיד למשא ומתן במטרה להגיע לפתרון כולל בסוגיית מרכיבי השכר הייצוגיים".

במשרד האוצר בחרו שלא להגיב.

 

כתיבת תגובה

שם *
אימייל *
אתר