עומדים עם העובדים בפקיסטן: הצטרפו לקמפיין העולמי

שמונת חברי ועד פוטרו מעבודתם בחברת נמלי הצ'ינסון בגלל שהובילו את איגוד העובדים שלהם למאבק לשיפור תנאי העבודה ותשלום שכר הוגן. בתגובה לכך, פתח האתר לייבור סטארט קמפיין עולמי יחד עם איגוד העובדים הדמוקרטי במדינה – ספאט (SPAT).

הצעד האישי כנגד "שמיניית קראצ'י": מרויאה, חאלד, ניזאר, וואליד, נורמן, קאמארן, מועיד וקם, הוא האחרון בשורה של ניסיונות לשבירת ההתאגדות שמופנים כלפי האיגודים בנמל. קדמו לו פניה לבית המשפט כדי לערער על הלגיטימיות של האיגוד – פניה שנכשלה, ניסיון להקים ארגון עובדים מטעם החברה באיסלמבד והאשמות שווא בחבלה כלפי שניים מראשי הועד שנעצרו ל-9 ימים. באיגוד מעידים כי למרות התנכלויות אלה, נותרו העובדים מלוכדים והאיגוד זוכה לתמיכת החברים. עכשיו, תוך כדי שהיא מפרה את הוראות בית המשפט, פיטרה החברה שמונה מחברי הועד מטעם SAPTDWU.

אתר לייבור סטארט פתח קמפיין גיוס סולידריות שמבקש מחברים בלחיצת כפתור להפעיל לחץ על החברה הפאקיסטנית להחזיר את עובדיה נציגי האיגוד לעבודה.

מאחורי הקריאה לסולידריות עומדת התפיסה כי המאבק המקומי בפקיסטן משקף מגמות רחבות יותר בעולם העבודה, וכי יש צורך בשילוב זרועות של ועדים מסביב לעולם בהתנגדות למהלכים מסוג זה. דבר זה נכון על אחת כמה וכמה במדינות בהם מוסדות המדינה חלשים יותר אל מול כוחות השוק. לישראל ופאקיסטן אין יחסים דיפלומטים ואפילו על הדרכון הפקיסטני כתוב תקף לכל הארצות מלבד ישראל. למרות זאת, יכולים גם הישראלים להביע תמיכה ב"שמיניית קראצ'י".

על מנת ללחוץ על חברת נמלי האצ'ינסון בפקיסטן להשיב באופן מיידי לעבודה את "שמיניית קראצ'י" ולהפסיק את הניסיונות המבישים לשבירת ההתאגדות לחץ על הקישור. ​

כתיבת תגובה

שם *
אימייל *
אתר