עלייה בתחלואה ומחסור במכונות הנשמה ברשות הפלסטינית וברצועת עזה

מגפת הקורונה מתפשטת במהירות ברשות הפלסטינית וברצועת עזה וכ-30% מהנבדקים בימים האחרונים אובחנו כחיוביים לנגיף אך יש לזכור כי מספר הבדיקות שעורכים שירותי הבריאות הפלסטיניים נמוכות בהרבה לעומת ישראל, והן מתמקדות באנשים עם תסמינים כמו שיעול וחום.

מוקדי ההתפרצות המרכזיים ברשות וברצועת עזה הם כעת בערים עזה ושכם. מספר בדיקות הקורונה הנערכות בשטחי הרשות והרצועה עומד על כ-2,500 בדיקות ביום ובסך הכל נערכו עד כה כ-625,000 בדיקות. מספר הבדיקות ביחס למספר התושבים ברשות וברצועה עומד על כ-12 בדיקות לכל 100 תושבים. לצורך ההשוואה, בישראל נערכו יותר מ-58 בדיקות על כל 100 תושבים – כמעט פי חמישה. ביממה האחרונה אובחנו 1,560 חולים חדשים, מה שמביא את מספר המאובחנים מאז פרוץ המגפה ל-84,340, ביניהם 12,530 חולים פעילים. ביממה האחרונה מתו ממחלת הקורונה 16 בני אדם, מספר הנפטרים הכולל עד כה הוא 714.

עשרות מכשירי הנשמה חדשים יגיעו לעזה בשבוע הקרוב בעקבות העלייה בתחלואת הקורונה והמחסור במכשירי הנשמה. ברצועת עזה 11 מכשירי PCR לבדיקת קורונה ועשרות מחוללי חמצן שנתרמו ממדינות שונות, לצד מאות אלפי מטושים וריאגנטים שהוכנסו לעזה בחודשים האחרונים. ברצועה יש כעת 157 מכשירי הנשמה, מחציתם בשימוש.
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

ביממה האחרונה אובחנו בעזה 684 חולים חדשים ומניין החולים הפעילים עומד כעת על 5,517 בני אדם, ביניהם תשעה במצב אנוש. אחוז הבדיקות החיוביות הוא 23%. שלושה בני אדם נוספים נפטרו ומניין המתים ממחלת הקורונה בעזה עומד על 65 בני אדם.

בשטחי הגדה המערבית עומד מספר חולי הקורונה הפעילים על כ-7,000 בני אדם. ככל הידוע, הרשות הפלסטינית עדיין לא רכשה חיסונים נגד הקורונה.

כתיבת תגובה

שם *
אימייל *
אתר