פרסום ראשון: משרד הבריאות יבטל את מתווה התו הירוק בחדרי הכושר

במשרד הבריאות נערכים לביטול מתווה התו הירוק בחדרי הכושר, שמאפשר כניסה למחוסנים לקורונה, למחלימים, ובאמצעות בדיקות קורונה מהירות לבני נוער ולאנשים שלא התחסנו. הסיבה לביטול היא חוסר כדאיות כלכלית בהפעלת הבדיקות המהירות על ידי בעלי חדרי הכושר. במקום התו הירוק, יחזור הענף לפעול במתווה התו הסגול שבו פעל בטרם הסגר השני, שכולל חבישת מסכות, הגבלת מספר הנכנסים וריחוק חברתי, ללא קשר להתחסנות.

במפגש שנערך בשבוע שעבר בין איגוד בעלי חדרי הכושר לשר הבריאות, יולי אדלשטיין, ופרויקטור הקורונה פרופ' נחמן אש, התחייבו השניים לקבוע תאריך לסיום התו הירוק בענף ומעבר לתו הסגול.

"הבדיקות המהירות לא רלוונטיות לתעשיית חדרי הכושר בכלל", אומר ל'דבר' ירון סלע, יו"ר איגוד בעלי חדרי הכושר, "אם חדר כושר עולה 200 שקלים בחודש, ובדיקה מהירה עולה 50 שקל, אדם שמגיע פעמיים בשבוע יוציא 400 שקלים בחודש על הבדיקות, וזה יעלה את ההוצאה שלו על חדר הכושר מ-200 ל-600 שקלים – פי שלושה. לכן זה לגמרי לא בשימוש, גם לא עבור נערים שמתחת לגיל ההתחסנות, שעבורם בדיקה מהירה זו כרגע הדרך היחידה להשתתף בחדרי כושר."
דבר היום – כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

בעלי חדרי הכושר שהשתתפו בפגישה הציגו לשר את הקושי ביישום מתווה הבדיקות המהירות, שנועד לאפשר כניסה בטוחה של בני נוער שאינם רשאים להתחסן, ומבוגרים שלא התחסנו מסיבות שונות. גורם במשרד הבריאות אומר ל'דבר' כי במשרד מבינים שהבדיקות המהירות אינן מתאימות לפעילות חדרי הכושר מבחינת העלות הכספית והמאמץ הלוגיסטי.

על הפגישה אומר סלע: "ביקשנו מהשר לבטל את המתווה. אנחנו היינו הראשונים שנכנסו מתחת לאלונקת התו הירוק, ורוצים להיות הראשונים לצאת ממנה".

 

כתיבת תגובה

שם *
אימייל *
אתר