צעד בדרך להבראה: דירקטוריון אל על אישר הנפקת מניות

דירקטוריון אל על אישר את הנפקת מניות החברה לציבור, בשווי 150 מיליון שקלים, עד סוף חודש אוגוסט. משרד האוצר יעמיד לטובת החברה גם חבילת סיוע ישירה בסך 60 מיליון שקלים, שיועברו במספר פעימות, בהתאם להתקדמות תהליך ההנפקה.

החברה תקבל סיוע בסך 10 מיליון שקלים כבר ביום ראשון. במידה ותעמוד בהתחייבותה להגיש טיוטת תשקיף ראשונה עד יום שישי הבא, ה-7 באוגוסט, תקבל מהאוצר פעימה נוספת בסך 15 מיליון שקלים. עם הגשת טיוטת התשקיף השנייה תקבל 10 מיליון שקלים נוספים, ועם מתן ההיתר סופי להנפקה ופרסום מועדה (שאמור להיות עד ה-23 באוגוסט) תקבל עוד 22 מיליון שקלים.

הסיוע הושג רק לאחר התערבותה של שרת התחבורה מירי רגב, ושר האוצר ישראל כ"ץ. רגב אף מבקשת לקדם תיקון לחוק שיאפשר את דחיית החזרי התשלום לנוסעים שטיסותיהם בוטלו בשל משבר הקורונה – תשלומים שאמורים היו להתחיל ב-14 באוגוסט, ונאמדו ביחס לאל על לבדה על כמיליארד שקלים. בכך היא תשית על ציבור הנוסעים את מצוקת החברה. על פי ההצעה שתידון בשבוע הבא בוועדת הכלכלה, ידחה מועד התשלום לאוקטובר. באל על מקווים כי חלק מהלקוחות הזכאים לפיצוי יסכימו להמיר אותו בשוברים לטיסות עתידיות בשווי גבוה מסכום הפיצוי המיועד.
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

לצד זאת הודיעה חברת כלל ביטוח כי הסכימה לבטח את חברי הדירקטוריון באל על, בביטוח נושאי משרה, לאחר שתוקף הפוליסות הקודמות מסתיים בסוף השבוע הקרוב. ביטוח זה נועד להגן עליהם מפני תביעות אישיות בשל החלטותיהם במסגרת תפקידם. כלל דרשה עליה של 470% בגובה הפרמיה, אולם החשש היה כי בלא פוליסה, יתפטרו חלק מחברי הדירקטוריון – דבר שעשוי היה להוביל לפירוק החברה.

כתיבת תגובה

שם *
אימייל *
אתר