שנה לאסון במירון: הצעת חוק לסיוע לכל הנפגעים

זירת האסון במירון (צילום ארכיון: איחוד הצלה)

ח"כ יעקב אשר (יהדות התורה) הגיש אתמול (ראשון) הצעת חוק לפיצוי פצועי האסון במירון. הצעת החוק הוגשה במלאת שנה לאסון ואחרי שוועדת הכספים אישרה בשבוע שעבר סופית את הפיצוי למשפחות ההרוגים באירוע.

באסון במירון נהרגו 45 אנשים, נפצעו 145 אנשים, ועוד רבים שהיו באירוע סובלים מפוסט טראומה, בהם החובשים שהגישו עזרה ראשונה לנפגעים. ההליך המשפטי בו יקבע היקף הפיצוי לנפגעים צפוי לקחת שנים. לצורך השוואה, למרות שעשרים שנים חלפו מאז האסון באולמי ורסאי, הדיון המשפטי על פיצוי הנפגעים עדיין לא הסתיים.

"המקרה הטרגי של האסון אינו מכוסה על ידי גורם ביטוחי או על ידי המדינה, כנהוג במקרים של פיגועי טרור או נזקי מלחמה", נכתב בדברי ההסבר להצעת החוק, "לפיכך מוצע לקבוע כי המדינה תסייע למי שנפגע באסון הלאומי או בעקבותיו".

הצעת החוק לא קובעת את היקף ותנאי הפיצוי, אלא הקמת ועדה ממשלתית שתקבע קריטריונים וסכומי פיצויים לכל הפצועים באסון מירון. בוועדה ייקחו חלק נציגי משרדי הממשלה והביטוח הלאומי, והיא תגבש את הצעתה תוך 45 יום. על יישום החוק ימונה שר האוצר.

מתווה הפיצויים למשפחות ההרוגים באסון הושג לאחר מאבק ארוך של המשפחות, וחברי כנסת מש"ס, יהדות התורה ויו"ר ועדת העבודה והרווחה ח"כ אפרת רייטן (העבודה). ח"כ אשר אמר  אחרי ההחלטה בוועדת הכספים: "יש לפעול בהקדם לאשר מתווה לפצועי הגוף והנפש הרבים כפי שהיה באסונות לאומיים קודמים, כגון אסון ורסאי".

"אסון מירון הוכרז והוכר על ידי הממשלה על המדינה כאסון לאומי", אמר אשר עם הגשת הצעת החוק, "ככזה עליה להתייצב לצד כלל הנפגעים, לרבות הפצועים, ולהעניק להם את הסיוע הנדרש, ויפה שעה אחת קודם".


Settings

דבר היום
כל בוקר אצלך במייל

הרשמה

על ידי התחברות אני מאשר/ת את תנאי השימוש באתר

תגיות:

כתיבת תגובה

שם *
אימייל *
אתר