שר הבריאות, יולי אדשלטיין: "מקווה שתוך שבועיים לא נצטרך להודיע על סגר מוחלט"

שר הבריאות, יולי אדלשטיין, עורך בשעה זו (שני) מסיבת עיתונאים בירושלים, זאת בצל ההגבלות החדשות אותן אישרה הממשלה בתגובה לעלייה בתחלואה. לדברי השר, "לכל סעיף וסעיף בהחלטת הממשלה  יש השפעה על חייהם של אזרחים רבים, על פרנסתם,
על שעות הפנאי שלהם ועל אורח חייהם. אין להקל בכך ראש. ואכן, חלק בלתי נפרד מהחלטת הממשלה הוא מתן סיוע לעסקים שייפגעו, ואני שמח שראש הממשלה הנחה את שר האוצר להציג תכנית מעשית תוך 48 שעות".

אדלשטיין הוסיף כי "לצד זאת, כל סעיף וסעיף יכול גם לתרום לשיפור מצב התחלואה.
המשוואה פשוטה: ירידה בתחלואה = חיזוק המשק; עלייה בתחלואה = נזק ממשי למשק. כדי להציל חיים, וכדי להציל את המשק, אנחנו חייבים לשטח את העקומה".

"צריך להבין, הצעדים הלא פשוטים שהממשלה עשתה היום נותנים תקווה" אמר, "ומציין, רק תקווה, שבעוד שבוע או שבועיים לא נצטרך להכריז על סגר למשך תקופה ארוכה".
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

השר הודיע כי החליט למנות מנהל מיוחד למערכה נגד מגפת הקורונה, שאת זהותו יודיע בקרוב. על פי אדשלטיין, תפקידו של המנהל המיוחד יהיה יהיה לתכלל את הנושא,
החל ממערך הבדיקות, דרך קטיעת שרשרת ההדבקה ויתר הפעולות הקשורות לנגיף.

אדלשטיין הודיע כי בכוונתו לתגבר משמעותית את כוח אדם במוקדים הטלפונים של משרד הבריאות, זאת, על מנת לתת מענה לאלפי אלו שנמצאים בבידוד בשל האיכון הטלפוני. בהמשך השבוע, אמר,  פיקוד העורף יתגבר במאות חיילים נוספים את המוקד ומשך ההמתנה יתקצר בצורה משמעותית מאוד.

מוקדם יותר היום אישרה הממשלה את ההגבלות החדשות, שכוללות את סגירתם של אולמות האירועים, הברים, המועדונים, אולמות התרבות, חדרי הכושר ובריכות השחייה הציבוריות. חופי הרחצה, הישיבות והמסעדות יישארו פתוחים.

במסעדות תתאפשר ישיבה של עד 20 סועדים בתוך המסעדה ועוד 30 סועדים בחוץ. השרים החליטו כי בתי הכנסת יישארו פתוחים עם הגבלה של עד 19 מתפללים, וזאת בניגוד להמלצת משרד הבריאות שקרא לסגור אותם. עוד הוחלט כי בתי המלון לא ייסגרו אך יופעלו תחת הגבלות.

עוד אישרו השרים מגבלת 20 נוסעים באוטובוסים בתחבורה הציבורית, בנוסף לאיסור על הפעלת המזגנים. שרת התחבורה מירי רגב הוסמכה לגבש מתווה מוסכם עם משרד הבריאות על הפעלת התחבורה הציבורית. פעילות הרכבת תימשך כסידרה.

שר החינוך יואב גלנט התנגד לדרישה לסגור את "בתי הספר של החופש הגדול", ועמדתו התקבלה. הוחלט כי המסגרות לילדי הגנים עד כיתות ד' יישארו פתוחות.

הממשלה אישרה גם את טיוטת החוק לתיקון וקיום תוקפן של תקנות שעת חירום, כך שההגבלות עליהן תחליט הממשלה יכנסו לתוקף באופן מיידי. לפי התיקון לחוק, הוועדה בכנסת תקיים דיון בהחלטות ותחליט אם לאשרן, כולן או חלקן, בתוך שבעה ימים. ככל שהוועדה הרלוונטית לא תאשר את החלטת הממשלה תוך פרק הזמן האמור, ההחלטות יובאו לאישור מליאת הכנסת בהקדם האפשרי. לצד הליך האישור בכנסת, ההחלטות ייכנסו לתוקפן וימומשו באופן מיידי עם אישור הממשלה. אם החליטה הוועדה או מליאת הכנסת שלא לאשר את הצו האמור או אם לא קיבלה החלטה בעניין בפרק הזמן שניתן – יפקע תוקף הצו.

כתיבת תגובה

שם *
אימייל *
אתר