תאונת העבודה בבני ברק בה נהרג עובד: שלושה חשודים נעצרו

מפלג פלס לחקירת תאונות עבודה בלהב 433 יחקור את התאונה הקטלנית שארעה אמש (חמישי) בבני ברק. במהלך הלילה עוכבו לחקירה באזהרה שישה חשודים ונגבו עדויות מעובדים נוספים ששהו בעת האירוע באתר העבודה. בסיום חקירתם נעצרו שלושה חשודים והם הובאו במהלך הבוקר לבית משפט השלום בראשון לציון לדיון בעניינם.

אתמול נהרגו שני עובדים בתאונות בענף הבניין – בבני ברק ובפתח תקווה, וביום רביעי נפטר נהג משאית שנפצע בעת פריקת ציוד במתחם האירוויזיון. עם זאת, על פי הודעת המשטרה לעת עתה הועברה רק אחת מהתאונות לחקירת פלס. כזכור, בתגובה לעתירת חופש המידע של 'קו לעובד', הודיעה המשטרה כי בניגוד לייעודה המקורי של יחידת פלס – חקירת תאונות עבודה, בכוונת המשטרה להעביר לחקירת היחידה 'תאונות בעלות מאפיינים ייחודיים' בלבד, לצד ביצוע פעולות אכיפה (תחום האמור להיות בסמכותו של משרד העבודה).

"מפלג פלס לחקירת תאונות עבודה ימשיך לעסוק בגיבוש ראייה כוללת לטיפול בתופעת תאונות העבודה, בחקירת אירועי תאונות עבודה חמורות ובחשיפת עבירות פליליות נוספות המשיקות לתחום ובגילוי עבירות המשפיעות באופן ישיר על שלומם ובריאותם של האזרחים והעובדים" נמסר ממשטרת ישראל. עד כה הודיעה המשטרה על עוד תיק אחד בלבד הנחקר על ידי היחידה.

בארגון 'קו לעובד' הגיבו להודעת המשטרה: "חקירה פלילית לאחראים באתרי בניה בהם מתרחשות תאונות עבודה היא הדבר האלמנטרי המתבקש והמצופה ממשטרת ישראל. ללא חקירה ומיצוי דין עם האחראים שגרמו ברשלנותם למותו או לפציעתו של עובד, לא ניתן לייצר הרתעה בתחום והקטל באתרי הבניה יימשך. אך לצערנו אנו עדין רחוקים מאוד מהמצב הדרוש. ההודעה החיובית מהיום של משטרת ישראל היא בגדר חריג. עובדה היא שאתמול התרחשה בנוסף לתאונה הקטלנית בבני ברק, עוד תאונה קטלנית בפתח תקווה, אך האחרונה לא נחקרת על-ידי יחידת 'פלס' לחקירת תאונות עבודה. על יחידת 'פלס' לממש את התכלית לשמה הוקמה: חקירת תאונות העבודה" הבהירו, וציינו כי לעת עתה ידוע להם בהתאם לפרסומי המשטרה רק על שתיים מתוך כ-30 תאונות קטלניות מתחילת השנה, הנחקרות על ידי היחידה.

כתיבת תגובה

שם *
אימייל *
אתר