תוספת שכר, מענקים ותקציב רווחה: הסכם קיבוצי לעובדי שע"מ ברשות המסים

יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד בחתימה על הסכם קיבוצי לעובדי שע"מ ברשות המיסים (צילום: דוברות ההסתדרות)

הממונה על השכר במשרד האוצר, ההסתדרות, רשות המסים ו-ועד עובדי שע"מ (יחידת מערכות המידע והתפעול של רשות המסים) חתמו הבוקר (שלישי) על הסכם קיבוצי מיוחד לעובדי היחידה. ההסכם, שנחתם לתקופה של שש שנים, מעניק תוספות שכר עם חתימת ההסכם, והגדלתן בהתאם להשלמת פרויקטים. כמו כן יוקם דירוג חדש בשע"מ שיאפשר להעסיק עובדים במקצועות טכנולוגיים.חלק ממטרות ההסכם הן קידום עשרות פרויקטים הקשורים לליבת העשייה של רשות המסים, לצורך שיפור פעילויות הרשות, בדגש על שיפור יכולת הגבייה והשירות לאזרח, האצת תהליכי דיגיטציה וכן יישום שינוי ארגוני מקיף בשע"מ תוך שמירה על יציבות ביחסי העבודה ותגמול העובדים בהתאם.על פי ההסכם, עובדים שנקלטו בשע"מ עד סוף יולי 2019 יקבלו במהלך שש שנות ההסכם תוספת שכר כוללת של 15% במספר פעימות, לרבות בהתאם להשלמת אבני דרך הכוללות השלמת פרויקטים ושינוי מבנה ארגוני. כן יקבלו העובדים הללו שני מענקים חד-פעמיים.

עובדים שנקלטו בשע"מ החל מאוגוסט 2019 יקבלו בתקופת ההסכם תוספת שכר כוללת של 9%, לרבות בהתאם להשלמת אבני דרך הכוללות השלמת פרויקטים ושינוי מבנה ארגוני. כמו כן יהיו זכאים עובדים אלו למענקי עידוד מצוינות על בסיס תפוקה והערכות עובדים בהתאם למועדים הקבועים בהסכם, במודל שייקבע בתוך שנה.המענקים יינתנו לעובדים שביום החתימה על ההסכם הקיבוצי השלימו לפחות 12 חודשי העסקה באחד הדירוגים: מינהלי, מח"ר, הנדסאים וטכנאים, מהנדסים. המענק הראשון יהיה בסך של 9,000 שקל, והמענק השני יעמוד על 2,000 שקל. כמו כן סוכם כי רשות המסים תקצה בכל אחת משש השנים הקרובות 100 אלף שקל עבור רווחת עובדי שע"מ, וסוכם על שירותים חיוניים שיוחרגו משביתות.יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד: "מדובר בהסכם מאוזן ופורץ דרך שמעניק לעובדי שע"מ תוספות שכר, מענקים, תוכנית לעידוד מצוינות ועוד. לעובדי שע"מ תפקיד חשוב מאין כמוהו בביצוע פרויקטים לאומיים, והם יכולים להיות גאים בוועד שגילה אומץ בלתי רגיל והפגין מנהיגות ומקצועיות. ההסכם יעניק ליחידה חזון, אופק ותוחלת. אני מודה לכל מי שתרם וסייע בחתימתו".

יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד (צילום: אגף הדוברות בהסתדרות)

הממונה על השכר באוצר קובי בר נתן: "הסכם שע״מ מסמל קפיצת מדרגה נוספת בהסכמים חדשניים אשר נחתמו במגזר הציבורי בשנים האחרונות. ההסכם מאפשר לרשות המסים לערוך שינויים נדרשים במבנה שע״מ, וכן לקדם שורה ארוכה של פרויקטים בעלי חשיבות לאומית בעולמות גביית המס והשירות לאזרח. ההסכם מאפשר לתגמל מצוינות בארגון וכורך בין מתנים לבין השלמת אבני דרך לביצוע מהלכים שונים, והכל תוך הבטחת השקט והתפקוד השוטף של שע״מ. בכך הסכם שע"מ מבטא את יעדי אגף השכר ומטרותיו״. מנהל רשות המסים ערן יעקב: "חתימה על ההסכם הקיבוצי תאפשר לרשות המסים להגשים את היעדים האסטרטגיים אותם התווינו לקידום פרויקטים בעלי חשיבות לאומית. ההסכם אשר מתגמל מצוינות יאפשר לרשות המסים לגייס ולשמר כוח אדם איכותי, ויאפשר גביית מס אמת בזמן אמת ובשקיפות מלאה לטובת כל אזרחי ישראל".יו״ר ועד עובדי שע"מ, דודו דורון: ״אני מודה ליו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד על הגיבוי והתמיכה לאורך כל הדרך. האמון ההדדי בין הנושאים ונותנים הביא אותנו לחתימה על הסכם טוב ונכון שיאזן את שע"מ. אני מבקש גם להודות למנהל רשות המסים ערן יעקב, למנהל שע״מ אריה רימיני, לראש מינהל המכס כפיר חן, לסמנכ״לית בכירה למשאבי אנוש ברשות המסים אתי מורלי גבאי, לכל צוות הממונה על השכר במשרד האוצר, ולחברי הוועד".במו"מ לחתימת ההסכם מטעם ההסתדרות היו מעורבים סמנכ"ל כלכלה ומדיניות אדם בלומנברג, ראש הלשכה המשפטית של האגף לאיגוד מקצועי עו"ד חנה שניצר-רהב וראש תחום הסכמים קיבוציים מהלשכה המשפטית של האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות, עו"ד הילה גבר.

תגיות:

כתיבת תגובה

שם *
אימייל *
אתר