אביתר יוספי הוא לוחם צה”ל שנהרג במהלך אימון ניווט בצפון

דובר צה"ל התיר לפרסום כי רב-טוראי אביתר יוספי, לוחם בגדוד הסיור של חטיבת "הצנחנים" הוא לוחם צה"ל שנהרג בנחל חילזון סמוך לכרמיאל. יוספי, בן 20 מגבעת שמואל, היה בעיצומו של ניווט באזור כחלק מהשלב הסופי בהכשרתו. הודעה נמסרה למשפחתו. סמל אביתר יוספי ז"ל הועלה לאחר נפילתו מדרגת רב-טוראי לדרגת סמל. שני לוחמים נוספים פונו במצב קל לבית החולים רמב"ם בחיפה, ושוחררו לבתיהם.

בעקבות האירוע, הורה מפקד זרוע היבשה, אלוף קובי ברק, על עצירת כלל הניווטים בצה"ל, ומפקד פיקוד המרכז, אלוף נדב פדן, הורה על הקמת צוות מומחים בראשות מפקד חטיבת "עציוני", אלוף-משנה אורן שמחה, לבדיקת נסיבות האירוע.

החיפושים בנחל חיזלון. (דוברות המשטרה)

דובר צה"ל תת-אלוף רונן מנליס השיב הבוקר לשאלות כתבים והתייחס לתחקיר הראשוני בשטח, "לא ברור למה חצו את הנחל. לא ברור למה הם ירדו מגדה. חייל אחד חצה את הנחל. לאחר מכן חייל שני חצה את הנחל, ניסה לטפס והחליק לנחל מגובה נמוך. החייל הראשון זרק לעברו חבל אישי. החייל לא הצליח לתפוס את החבל ונפל למים".

מנליס הוסיף כי "גובה המים היה בגובה של כמטר. החייל אותר 100 מטרים מנקודת החצייה". לדבריו, תיק התרגיל אושר על ידי מפקד חטיבת הצנחנים אלוף-משנה יקי דולף. עוד אמר תא"ל מנליס, "לפי תחקיר ראשוני אפשר היה לבצע ניווט מאחר ועומס הקור היה אפס וגשם אפס. הגשם היה צריך להתחיל בבוקר. במהלך האימון לא היה גשם. לא ברור בשלב זה מה היה מצב הקרקע בנחל".

Leave a Reply

Name *
Email *
Website