אבי גבאי: “מתחייב להעלות את שכר המינימום ל-7,000 שקל”

יו"ר מפלגת העבודה אבי גבאי נאם הערב באירוע של המפלגה בגני התערוכה בתל אביב, ופיזר הבטחות במיליארדים, שאם יתממשו כולן ישראל תהיה בדרך הנכונה להפוך לשבדיה. האירוע נועד להצגת שלל התוכניות של מפלגת העבודה לטיפול בסוגיות המרכזיות שעל סדר היום הישראלי.

ההבטחה המפתיע ביותר של גבאי היא העלאה משמעותית של שכר המינימום. "המפלגה מתחייבת "לישראל צומחת יותר, צודקת יותר ושוויונית יותר", אמר. "אנחנו מתחייבים להעלות את שכר המינימום ל-7,000 שקל – אי אפשר לחיות בישראל מ-5,300 שקל".

בהמשך התחייב גבאי להעלות את קצבאות הזיקנה, לחסל את העומסים והתורים במערכת הבריאות, לסבסד חינוך ממלכתי מגיל לידה ועד גיל 3, לבנות 300 אלף יחידות דיור בחמש שנים, לטפל בחוליי התחבורה הציבורית, להפסיק את "שוד הגז" כדי להוריד את מחיר החשמל ויוקר המחיה.

גבאי חזר על אחד המסרים הבולטים בקמפיין הבחירות של העבודה, החזרת היוזמה, "שאפיינה את המנהיגים הגדולים של הציונות, של המפלגה שלנו. חוסר היוזמה של נתניהו מסכן אותנו… נתניהו וממשלתו מתגלגלים, לא יוזמים ולא קובעים את גורלנו. ככה, כבר עשור.

"סליחה – יש נושא אחד שבו נתניהו יוזם ומעורב עד צוואר – בכל מה שקשור בשחיתות. כך בשוד הגז הגדול שבו נתניהו פיטר רגולטורים, שינה חוקים ונתן עשרות מיליארדים מכיסנו לחברים שלו מקיסריה. וכך גם בשוד הצוללות. שבו הוא מכר את הכיס ואת הביטחון שלנו".

גבאי התייחס גם למפלגה המתחרה: "כחול-לבן – התבלבלתם. הדרך להחליף את נתניהו היא להביא את הקולות של נתניהו. לא של המחנה שלנו. ככה לא מנצחים את נתניהו. ככה לא עושים שינוי.
ככה מכניסים לכנסת אנשי ימין בקולות של המחנה שלנו.

"נילחם ולא ניתן שנתניהו יקים עוד ממשלה בקולות של המחנה שלנו. כחול לבן אנשים ראויים. אבל הם בעצמם מצהירים שהם מפלגת ימין. כשבוגי יעלון קורא למפלגה שלהם הבית של מצביעי הימין. כשיאיר לפיד אומר שהם הליכוד של פעם. כשהם מדברים על יישוב מיליון מתנחלים מחוץ לגושים, על סיפוח חלק משטחי C, כשהם מגמגמים בכל נושא של זכויות ושוויון. כשהם אומרים את זה – מחובתנו לומר את זה לציבור".

Leave a Reply

Name *
Email *
Website